Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse | Możesz kupić zdobywcę rekordu

W 2013 roku Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse zdobył rekord prędkości dla samochodów z odkrytym dachem. Diler luksusowych samochodów w Anglii wystawił na sprzedaż egzemplarz który bił rekord prędkości
Bugatti Vision Gran TurismoBugatti Chiron oficjalnie w Genewie

Już w Genewie zostanie zaprezentowany następca Veyrona. Jednak blask Verona nie gaśnie. Super wersja z odkrytym dachem napędzana była silnikiem W16 o mocy 1200 KM, który uzyskiwał 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Żeby pokazać światu i konkurencji co Bugatti potrafi zorganizowano bicie rekordu prędkości. Odbyło się to w 2013 roku na zamkniętym testowym torze Volkswagena w miejscowości Ehra-Lessien gdzie jest najdłuższa prosta na świecie. Jeszcze nigdy samochód z otwartym dachem nie był tak szybki. Uzyskano prędkość 408,84 km/h. Warto przypomnieć, że zamknięta wersja, na tym samym torze osiągnęła 431 km/h.

Rekordowy Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Bugatti uzyskało wpis do księgi rekordów, a rekordowy egzemplarz uczczono przez limitowaną serię Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse WRE, która powstała w ilości 8 egzemplarzy. Wszystkie mają czarno, pomarańczową karoserię. Specjalna wersja była wyceniona 1,99 mln euro plus podatek.

Specjalizujący się w sprzedaży luksusowych i wyjątkowych samochodów, angielski H.R. Owen wystawił na sprzedaż rekordowego Veyrona. Wyjątkowy Veyron ma 1818 km przebiegu i kosztuje 2,36 mln euro. Bugatti to niemal zawsze dobra lokata kapitału.

ZOBACZ TAKŻE:

Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Bugatti Veyron


 


 

 

Więcej o:
Komentarze (5)
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse | Możesz kupić zdobywcę rekordu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 6 razy 4

  Poproszę dowód zakupu, książkę serwisową, fakturę na wymianę rozrządu oraz VIN na maila. Czy sprzedawca zgada się na pomiar grubości warstwy lakierniczej oraz badanie w wyznaczonym warsztacie? Jeśli tak to ze szwagrem przyjedziemy na jazdę próbną.

 • Gość: johny

  Oceniono 2 razy 2

  Raczej ponad 10,5 miliona złotych + podatki

 • Gość: gkg

  Oceniono 9 razy -3

  8 milionów za takie gó... folcwagena??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX