KNF: Polisy OC są zbyt tanie. Będą podwyżki cen

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed trwającą wojną cenową pomiędzy ubezpieczycielami. Efekt? Za OC zapłacimy więcej
Co czwarty Co czwarty "pijany kierowca" to rowerzysta

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie przeciwko sześciu ubezpieczycielom, którzy "oferują zbyt tanie polisy" - informuje RMF FM. To, co brzmi dość absurdalnie, ma swoje uzasadnienie.

Wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami trwa w najlepsze. Żaden z nich nie chce podwyższyć cen, by nie popaść w niełaskę klientów, którym chodzi głównie o to, by za OC płacić jak najmniej. Firmy wiedzą, że to, co obowiązkowe, musi być przede wszystkim tanie. Stąd wspomniana wojna cenowa. Efekt jest taki, że zdecydowana większość z nich traci na każdej sprzedanej polisie. I właśnie to niepokoi KNF.

Komisja, obok spadającej wraz z cenami jakości usług, ostrzega, że w przyszłości któryś z ubezpieczycieli może nie wytrzymać wojny cenowej i zbankrutować. Wówczas nie będzie w stanie wypłacać odszkodowań, zostawiając klientów na lodzie.

Pod koniec września szef KNF-u wysłał do wszystkich firm ubezpieczeniowych list, w którym wzywał do zakończenia wojny cenowej. Nie spotkał się on jednak z żadnym odzewem. W tym czasie w parlamencie uchwalono podatek ubezpieczeniowy. Dlatego komisja ruszyła z postępowaniem właśnie teraz.

Dla kierowców efekt jest jeden - za obowiązkowe ubezpieczenie OC zapłacimy więcej.

ZOBACZ TAKŻE

10 tys. wykroczeń w miesiąc - nowy sprzęt GITD zwraca się w mgnieniu oka

System monitorujący przejazdy na czerwonym świetle

Zdjęcie MIO SPIRIT 6900 Polska Zdjęcie MIO Spirit 690 Polska Zdjęcie VEXIA Econav 480 Polska
MIO SPIRIT 6900 Polska MIO Spirit 690 Polska VEXIA Econav 480 Polska
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (23)
KNF: Polisy OC są zbyt tanie. Będą podwyżki cen
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ASD

  Oceniono 29 razy 19

  Zaraz zaraz, to po co jest fundusz gwarancyjny na który wszyscy się składamy? Dla dobra konsumentów należy mimo to wydoić ich kieszenie jeszcze bardziej? To ja chyba ciągle żyłem w nieświadomości...

 • hiszpan25

  Oceniono 20 razy 12

  zaraz zaraz... skoro ubezpieczyciele potrafia zobowiazac sie ze przejma odpowiedzialnosc od kierowcy za pewna kwote to co KNF do tego? KNF nie jest strona... nikt chyba nie teskni za gospodarka sterowana centralnie. Skoro ubezpieczycielowi oplaca sie funkcjonowac na rynku za takie a nie inne skladki to widocznie do tego nie doklada...

 • Gość: asdfsafd

  Oceniono 17 razy 9

  "Wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami trwa w najlepsze."

  No tak, wg KNF lepsza od wojny cenowej jest zmowa cenowa, i wszyscy kulturalnie zapłacimy więcej. I nastanie ogólne szczęście i dobrobyt.

  --
  www.moto-biznes.pl - dla inżynierów przez inżynierów

 • Gość: Kamil Bielski

  Oceniono 10 razy 8

  "KNF: Polisy OC są zbyt tanie."
  I znowu zaraz jacyś ludzie zaczną mi wmawiać, że będę musiał płacić więcej bo inaczej niebo runie, świat mi się zapadnie pod nogami, ludzkość wróci do barteru a w kiblu zamiast papieru toaletowego będę mógł używać banknotów emitowanych przez NBP. Nie wierze w te bzdury, jeśli firma działa to znaczy, że bardziej się to opłaca niż bankructwo. Jeśli PZU nie zarobi w tym roku dużo na OC to jakoś to przeżyje.

 • Robert Polak

  Oceniono 4 razy 4

  Po co w Plsce rejestrowac jak mo.zna w innym kraju tu u nas same złodzieje

 • Slepy Pedro

  Oceniono 6 razy 4

  "Firmy wiedzą, że to, co obowiązkowe, musi być przede wszystkim tanie. Stąd wspomniana wojna cenowa. Efekt jest taki, że zdecydowana większość z nich traci na każdej sprzedanej polisie. I właśnie to niepokoi KNF."
  Chwilunia... od kilkunastu lat z mojej polisy nie było żadnych wypłat, to W JAKI SPOSÓB stracili na mojej polisie??? Przecież to ich czysty zysk.

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 4

  Dacie radę!,dacie radę!.

 • incipit

  Oceniono 3 razy 3

  Wystarczy przymusić firmy ubezpieczeniowe do płacenia wziątków na utrzymanie kaczki i już wszyscy wszystko mają drożej.

 • bkiton

  Oceniono 2 razy 2

  Bankom każą obniżać, tym każą podwyższać. Czy ktoś jeszcze coś rozumie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX