Salon Detroit 2016 | Toyota Mirai i łączność z satelitą

Koncepcyjny Mirai powstał we współpracy z firmą Kymeta. Japońsko-amerykański projekt to poligon doświadczalny, w którym firmy testują połączenie samochodu z satelitą
Hyundai Ioniq Hyundai Ioniq | Toyota Prius na celowniku

Wyglądem koncept prawie niczym nie różni się od zwykłej Toyoty Mirai. Żeby dostrzec, że to prototyp, trzeba spojrzeć na dach, gdzie pojawiły się specjalne anteny. Do czego potrzebne samochodowi bezpośrednie połączenie z satelitą? Toyota mówi głównie o błyskawicznym zbieraniu przeróżnych informacji. To także niezawodna łączność np. podczas... katastrofy naturalnej. Z naszej perspektywy może to brzmieć trochę dziwnie, ale Japończycy wciąż mają w pamięci trzęsienie ziemi i tsunami z 2011 r.

Koncepcyjny Mirai otrzymał nowe czarne wnętrze z LED-owym oświetleniem i dwoma dużymi ekranami dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.

Toyota i Kymeta zapowiadają, że zaprezentowany w Detroit Mirai to dopiero pierwszy etap ich współpracy. Obie firmy mają w dalszym ciągu rozwijać technologię łączności satelitarnej i w przyszłości wdrożyć ją do produkcyjnych samochodów. Możemy więc podejrzewać, że koncepcyjny Mirai jeszcze powróci przy okazji następnych motoryzacyjnych targów. Podczas przyszłych prezentacji powinniśmy dowiedzieć się, co dokładnie potrafi Toyota połączona z satelitą i jakie korzyści płyną z tej technologii dla kierowcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Odległa przyszłość motoryzacji

Toyota Mirai

Zdjęcie ARISTO VOYAGER S505 Polska Zdjęcie NAVITEL E500 bez map Zdjęcie Vordon 7 Polska
ARISTO VOYAGER S505 Polska NAVITEL E500 bez map Vordon 7 Polska
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (3)
Salon Detroit 2016 | Toyota Mirai i łączność z satelitą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: brawo

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt mi nie powie, że niedosyt to coś złego. Nie dość że produkują samochód na miarę teraźniejszych czasów seryjnie to jeszcze wciąż je udoskonalają.

 • Gość: perla

  Oceniono 9 razy 1

  Łączność satelitarna ma sporo zalet. Przede wszystkim to możliwość transmisji dużych ilości danych. Co do tych płaskich anten zastosowanych w mirai to oprócz tego, że na pewno są dużo wygodniejsze od tradycyjnych anten to jeszcze bardzo fajnie wyglądają - dodatkowy bajer.

 • Gość: moro

  Oceniono 6 razy 0

  ja sobie nie wyobrażam jeździć bez nawigacji, która często zawodzi, bo jest przestarzała... marzy mi sie "inteligentne auto" które mnie poinformuje o korkach, poda objazdy, poinformuje czy na trasie są wypadki ... jedyny minus jaki w tym widzę jest taki, że mogliby już takie systemy montować w autach, które są już dostępne w polsce :) trzymam kciuki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX