Volkswagen będzie zmuszony odkupić tysiące aut?

Kolejne echa afery Dieselgate. Możliwe, że część samochodów objętych głośnym skandalem w Volkswagenie może być zbyt kosztowna do naprawy, co zmusi niemiecki koncern do odkupienia 115 tys. aut w USA
Volkswagen Passat 2.0 TDI To już koniec "Das Auto"

W Stanach Zjednoczonych afera z silnikami Diesla nie spełniającymi wymogów emisji spalin dotyczy ponad 500 tys. samochodów. Szef amerykańskiego oddziału Volkswagena Herbert Diess w rozmowie z Reutersem przyznał, że był przekonany, że Volkswagenowi uda się naprawić wszystkie wadliwe egzemplarze i dostosować je do obowiązujących w Stanach norm. Jednak okazuje się, że sprawa nie będzie taka prosta. Aż jedna piąta wszystkich samochodów może być zbyt trudna i kosztowna do naprawy.

Jak donosi Reuters, chodzi tu o starsze Volkswageny z silnikami 2.0 TDI. Dostosowanie ich do norm emisji okazało się znacząco droższe i trudniejsze z technicznego punktu widzenia od tych z młodszych roczników. Wiele wskazuje na to, że koszty naprawy są na tyle wysokie, że Volkswagen zdecyduje się na odkupienie od klientów tych samochodów. Chodzi o 115 tysięcy aut. Nie ujawniono dokładnych roczników i warunków odkupienia.

Ostatni okres nie jest łatwy dla amerykańskiego oddziału Volkswagena. Parę dni temu dowiedzieliśmy się, że koncern został pozwany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Najwyższy wymiar kary może sięgnąć nawet 48 miliardów dolarów.

Źródło: Reuters

ZOBACZ TAKŻE:

CZAS NA ELEKTRYCZNE VOLKSWAGENY

Volkswagen e-Golf

Więcej o:
Komentarze (7)
Volkswagen będzie zmuszony odkupić tysiące aut?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Samerglow

  Oceniono 7 razy 5

  Będzie wysyp tych aut do sprzedania w Europe. Tyle, że one są z rynku amerykańskiego co pewnie nie spodoba się większości Polakom ( miękkie zawieszenie, automat ) , lecz ja bym wziął bo akurat taki egzemplarz by trafił w moje gusta.

 • Gość: Wojtek

  Oceniono 5 razy 1

  w dobie perfekcyjnie dopracowanych instalacji lpg, dziwi mnie, niezmienna popularność awaryjnych ropniaków! Przecież silnik benzynowy+porządna instalacja(używam Zenit pro i taką polecam)= niższy koszt każdego przejechanego km. niż w dieslu,duuuużo mniejsza awaryjność silników benzynowych,większa frajda z jazdy oraz bardzo ważna-ekologia! Której w ropniakach,nie ma za grosz...

 • Gość: Fan-koksownikow

  Oceniono 11 razy 1

  Juz wkrotce na stronie vw.pl w zakladce samochody uzywane bedzie duuuuuuuuuzo ofert :)

 • Gość: HUN

  Oceniono 11 razy 1

  Doczekamy się czasów jak 2.0 TDI będzie białym krukiem na rynku niczym renault avantime

 • cenyoc.pl

  Oceniono 8 razy 0

  Moje wątpliwości zostały rozwiane (komentarz do art. "Volkswagen gotowy do rozpoczęcia akcji naprawczej w Europie"). Ciekawe jak dla tych samych modeli sprawa zostanie rozwiązana w UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX