BMW projektuje wyścigowy wózek na igrzyska w Rio

Producenci samochodów bardzo często angażują się w ciekawe projekty. Amerykański oddział BMW zaangażował się właśnie w projekt wyścigowego wózka inwalidzkiego na najbliższe igrzyska olimpijskie
BMW serii 1 z prototypowym silnikiem wyposażonym we wtrysk wody BMW | Wtrysk wody zwiększy osiągi silnika

Amerykański oddział BMW postanowił przygotować specjalny, wyścigowy wózek inwalidzki dla paraolimpijczyków, którzy wystąpią podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro już we wrześniu 2016 roku. Przy projekcie inżynierowie BMW współpracują z działem stylistycznym Designworks oraz amerykańskimi sportowcami.

Używane BMW X3 - sprawdź oferty

Ambicją bawarskiego koncernu jest stworzenie zupełnie nowego wózka wyścigowego. Konstrukcja ma zostać wykonana z wytrzymałego i bardzo lekkiego włókna węglowego. Inżynierowie zapowiadają, że ich wózek będzie perfekcyjnie dopracowany pod względem aerodynamiki, a także zaoferuje paraolimpijczykom znacznie lepsze hamulce i sterowanie od dotychczasowych konstrukcji.

Co ciekawe, to nie pierwszy wspólny projekt BMW i amerykańskich sportowców. BMW zaprojektowało amerykańskiej ekipie bobsleje na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. W 2014 roku Amerykanie zgarnęli w Rosji 4 medale.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

Zdjęcie BMW Motorsport Portfel (7000002) Zdjęcie BMW 80262365447 Zdjęcie BMW Motorsport Plecak (7000000)
BMW Motorsport Portfel (700... BMW 80262365447 BMW Motorsport Plecak (7000...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: