Hamann | Regulacja głośności silnika za pomocą telefonu

Puszczanie dźwięku silnika z pokładowych głośników to jeden z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów ostatnich lat. Niemiecki tuner Hamann postanowił wnieść tę technologię na wyższy poziom
2014 BMW X5 xDrive 30d BMW X5 | Test | Wizytówka marki

Niejeden zapalony miłośnik motoryzacji nie może przeboleć, że coraz więcej samochodów rasowy dźwięk silnika zawdzięcza... głośnikom. To chyba jeden z najmniej popularnych pomysłów producentów samochodów ostatnich lat. Już mniej narzekań słyszy się na znienawidzony downsizing i turbodoładowanie w każdym silniczku.

Firma tuningowa Hamann postanowiła zająć się tym tematem. Jednak Niemcy wcale nie porzucili głośników, a wręcz przeciwnie. Stworzyli specjalną aplikację dla swoich klientów - za pomocą smartfona można ustawić, jak głośny ma być "silnik", jak brzmieć i jakie odgłosy wydawać przy uruchamianiu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by silniki Diesla brzmiały niczym rasowe, benzynowe "V-ósemki". Chyba nie tego można było się spodziewać po tunerze.

Używane BMW X5 - sprawdź oferty

Na razie Hamann swoją nowatorską technologię oferuje w BMW X5 i X6 w wersji M50d. Możemy jednak spodziewać się, że system trafi także na pokłady innych aut tunera. A jak sprawuje się aplikacja możemy zobaczyć na oficjalnym filmie Hamann Motorsport:

ZOBACZ TAKŻE:

HAMANN | FIRMY TUNINGOWE

Hamann Lamborghini Aventador

Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów SETTANTA - Titanium - podnoszony wsteczny 03737TS Zdjęcie VORDON 45 Europa Zdjęcie NAVROAD DRIVE Europa
Sparco Gałka dźwigni zmiany... VORDON 45 Europa NAVROAD DRIVE Europa
Sprawdź ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (3)
Hamann | Regulacja głośności silnika za pomocą telefonu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: .

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma to jak cinquecento z takim dźwiękiem

 • Gość: Glut

  Oceniono 3 razy 1

  pedalstwo to jest

 • Gość: VOLVO

  Oceniono 1 raz -1

  BMW - bryka młodego wieśniaka, a jeszcze z takim dźwiękiem to już pedalska wiocha ha ha ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX