Salon Frankfurt 2015 | Nissan Gripz Concept | Zdjęcia i film

Nissan wyraźnie stawia na SUV-y i crossover. Japończycy we Frankfurcie zaprezentują koncept zupełnie nowego crossovera. W Nissanie tak bardzo nie mogą się doczekać premiery, że tuż przed targami ujawnili kolejne szkice
Nissan PulsarNissan Pulsar | Ceny w Polsce

Bez wątpienia, wszelkiej maści crossovery i SUV-y to najdynamiczniej rozwijający się segment branży motoryzacyjnej. W dzisiejszych czasach każda szanująca się marka musi mieć w swojej ofercie samochód tego typu, a najlepiej kilka - od maluchów po rasowe, duże SUV-y. Nissan ma w swojej ofercie trzy bardzo udane modele. To Juke, Qashqai oraz X-Trail.

We Frankfurcie do rodziny dołączył nowy, na razie koncepcyjny, crossover. Wiemy już, że będzie się nazywał Nissan Gripz Concept i ma jest to projekt innowacyjnego crossovera, w którym na pierwszym miejscu będą ekscytujące wrażenia z jazdy. Przy tworzeniu Gripza, Nissan inspirował się legendarnym modelem 240Z z Rajdu Safari oraz... światem kolarstwa.

Używany Nissan Qashqai - oferty

Gripz Concept został wyposażony w hybrydowy napęd Pure Drive e-Power, który łączy oszczędny silnik benzynowy (Nissan nie ujawnił dokładnych danych) z elektrykiem, którego znamy modelu z Nissan Leaf.

Nissan Gripz Concept

Rowerowe inspiracje? Nissan wymienia 3-ramienne, 22-calowe koła, wąskie opony, trójramienną kierownica (ma przypominać obręcze kół) oraz uchwyty drzwi o kształcie siodełka.

Cała konstrukcja konceptu bazuje na karbowanej ramie, do której przymocowano wyraziste panele zewnętrzne. Przednie drzwi otwierają się ku górze, a tylne przeciwnie do kierunku jazdy, co ma wpływać na wygodny dostęp do wnętrza w układzie 2+2. Projektanci zrezygnowali ze słupka B. O niezwykłym wyglądzie Gripza można, by pisać w nieskończoność... To tak niezwykły projekt, że trzeba mu się przyjrzeć samemu, dlatego w galerii umieszczamy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Cały prototyp to jeden wielki festiwal włókna węglowego, odważnych linii i niespotykanych kształtów.

"Nie wiadomo jeszcze w jak dużym stopniu rozwiązania przedstawione w modelu koncepcyjnym przełożą się na rzeczywisty wygląd kolejnej generacji crossoverów Nissana. Jesteśmy jednak ciekawi reakcji publiczności, która będzie miała okazję zapoznać się z naszą propozycją podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie" - mówi główny projektant marki, Shiro Nakamura.

Nissan udostępnił także film promocyjny z Nissana z Gripzem w roli głównej.

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN QASHQAI II | PREZENTACJA MODELU

Nissan Qashqai

Zdjęcie Sparco Kierownica R215 skóra Zdjęcie Sparco Kierownica R345 skóra Zdjęcie Sparco Kierownica R345 zamsz
Sparco Kierownica R215 skóra Sparco Kierownica R345 skóra Sparco Kierownica R345 zamsz
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: