Stany Zjednoczone | Lexus liderem w klasie premium

Dotąd walkę o koronę amerykańskiej klasy premium toczyło ze sobą dwóch producentów rodem z Niemiec, Mercedes i BMW. Teraz niespodziewanie na szczycie znalazł się Lexus, przynajmniej w sierpniu 2015
2015 Lexus IS 200t Lexus IS 200t | Nowy silnik, nowa skrzynia

Koncern Toyota do tej pory musiał oglądać plecy swoich dwóch niemieckich rywali. Jednak ostatni miesiąc był dla ich marki premium wyjątkowo udany - w sierpniu Lexus sprzedał 33 487 samochodów. Dla porównania, drugi Mercedes może pochwalić się wynikiem 28 373 samochodów, a trzecie BMW - 27 755.

Zdecydowanym hitem sprzedaży Lexusa jest SUV NX. Z w ofercie niemieckich marek premium największym wzięciem cieszą się samochody klasy średniej - BMW serii 3 oraz Mercedes klasy C. To właśnie model Mercedesa odnotowuje największe wzrosty sprzedaży, w porównaniu z sierpniem 2014 w tym roku aż o 39% więcej Amerykanów kupiło klasę C.

Walka o portfele klientów w USA trwa w najlepsze. Na przestrzeni całego roku 2015 na razie najlepiej sprzedaje się BMW - 223 348 aut (wzrost o 5,9% w porównaniu z analogicznym okresem 2014). Na drugie miejsce wskoczył Lexus (222 151 aut) i to Japończycy mogą się pochwalić największym, bo aż o 12% wzrostem sprzedaży. Podium zamyka Mercedes z wynikiem 220 870 (wzrost o 7,3%). Z naszej europejskiej perspektywy brakuje tu pewnego producenta... Audi jest daleko w tyle ze sprzedażą niższą od konkurentów o ponad 90 tysięcy aut.

ZOBACZ TAKŻE:

CZYM JEŻDŻĄ AMERYKANIE? TOP 2014

Chevrolet Silverado

Więcej o:
Komentarze (13)
Stany Zjednoczone | Lexus liderem w klasie premium
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: artyś

  Oceniono 8 razy 6

  W ostatnim czasie można zdecydowanie więcej samochodów od toyoty na ulicach spotkać. Szczególnie zauważyłem to nad morzem jak byłem na urlopie. Amerykanie tak samo widać bardziej przekonali się do japońskich marek. Drugie miejsce też jest dobre, tym bardziej z takim wzrostem sprzedaży.

 • Gość: don

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma się co dziwić że w USA auta premium zostały docenione najbardziej bo amerykański kierowca stawia na komfort i całkiem słusznie, podzielam jego upodobania tyle że wybrałbym nie lexa a Infiniti.

 • Gość: Wojtek J.

  Oceniono 1 raz 1

  BMW 3 oraz Mercedes C to auta klasy KOMPAKT, nie średniej.
  Klasa średnia to Mazda 6, MW 5, Mercedes E, itd. - porównajcie wymiary ...

 • Gość: As

  Oceniono 1 raz 1

  Matole naucz się czytać ze zrozumieniem
  Audi sprzedało o ponad 90 tys mniej samochodow od konkurentów
  A nie ze sprzedało tylko 90 tysięcy aut

 • Gość: lolo

  Oceniono 6 razy -2

  Audi tylko 90tys sprzedanych aut!! chyba za dużo zbiorowych pozwów sądowych hamerykanie mieli z Vagiem....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX