Oshkosh JLTV | Nowy pojazd amerykańskiej armii

Amerykańska armia przymierza się do wymiany wysłużonych Humveey. Poznaliśmy właśnie pojazd, który ma zastąpić legendarny wojskowy samochód. To L-ATV firmy Oshkosh Defence
Renault Talisman Renault Talisman | Prezentacja modelu

Co oznacza nazwa modelu? JLTV to akronim programu amerykańskiej armii Joint Light Tactical Vehicle, którego celem było wybranie nowego lekkiego, opancerzonego samochodu, następcy kultowego Humvee. US Army i korpus Marines zdecydowali się na model L-ATV amerykańskiej firmy Oshkosh Defence. To kolejny skrótowiec, który trzeba rozszyfrować. L-ATV, czyli Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle (lekki bojowy pojazd), który poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Kontrakt opiewa na prawie 7 miliardów dolarów i dostarczenie oraz serwis 17 000 pojazdów. Oshkosh Defense zapewnia, że jest w pełni przygotowany do sprostania nowemu wyzwaniu, a ich L-ATV został poddany serii wyczerpujących testów i jest gotowy służyć amerykańskiej armii w kolejnych misjach. Wytrzymałość na ostrzał i ochrona żołnierzy w środku porównywalna jest z lekkim czołgiem.

Zapraszamy do galerii z dużymi zdjęciami, gdzie możecie obejrzeć nowy pojazd US Army w akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

EKSTREMALNE SUV-Y | DUŻE I MOCNE

EKSTREMALNE SUVY

Zdjęcie Helikon Kurtka Cougar Softshell QSA HID Coyote (KU-CGR-SM-11) Zdjęcie Pentagon Pas Super Belt Coyote K16040-03 Zdjęcie Rasputin Kamizelka taktyczna ASG 94B Plate Carrier Sandstorm RPT94B-SS
Helikon Kurtka Cougar Softs... Pentagon Pas Super Belt Coy... Rasputin Kamizelka taktyczn...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (45)
Oshkosh JLTV | Nowy pojazd amerykańskiej armii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gen. Italia

  Oceniono 110 razy 104

  "Wytrzymałość na ostrzał i ochrona żołnierzy w środku porównywalna jest z lekkim czołgiem."

  Powinni zatrudnić Porucznika Grubera jako kierowcę testowego.

 • Gość: ?

  Oceniono 64 razy 52

  Oj będzie się działo...

  Kilka tysięcy "trzymanych w garażu niejeźdżonych" z wyprzedaży zapasów USArmy Humwee na polskich drogach :-)

 • si.vis.pacem.para.bellum

  Oceniono 37 razy 37

  Moglibyście dać jakieś zdjęcie z człowiekiem dla zobrazowania wielkości/proporcji, bo ten - de facto - samochód terenowy jest wielkości ...ciężarówki :)

 • ajachcealojz

  Oceniono 32 razy 30

  Jak ktoś chce porównać jak wygląda naprawdę rzetelne dziennikarstwo to proponuję poszukać "Oshkosh JLTV" np. na stronach BBC (gdzie jest interaktywna fotka z opisami części pojazdu po najechaniu kursorem) albo Jalopnika, gdzie jest artykuł z nomalnymi fotkami bez slajdów.

 • Gość: tia

  Oceniono 22 razy 20

  "Humveey"? Oh, rly?

 • Gość: Tomi

  Oceniono 5 razy 5

  "Amerykańska armia przymierza się do wymiany wysłużonych Humveey" ... czytaj do przekazania bratniej armii z europy wschodniej, mało jeżdżone, rzadko trafione, serwisowane w ASO, igła!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX