Rolls-Royce Ghost by Spofec | Czyste złoto

Czy Rolls-Royce'owi przystoi odwiedzać zakłady tuningowe? My nie jesteśmy przekonani, ale co innego myśli niemiecki tuner Spofec, będący oddziałem Noviteca. W ich ręce wpadł Rolls-Royce Ghost. Co z tego wyszło?
Rolls-Royce oficjalnie zapowiedział crossovera Rolls-Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Niewiele firm decyduje się na ulepszanie Rolls-Royce'ów, które mają w branży opinię samochodów idealnych. Jednak Novitec nie boi się żadnych świętości. Bawarczycy przerabiają dwie luksusowe limuzyny rodem z Wielkiej Brytanii, modele Ghost oraz Wraith. Teraz przedstawili swój nowy pomysł na Ghosta.

Novitec to jeden z tych tunerów, który nie daje się porwać szaleństwu. Zazwyczaj projekty Niemców nie opierają się na podkręconych do granic możliwości silnikach, tysiącach koni i agresywnych pakietach aerodynamicznych. Widzimy to także w tym modelu. Zmiany to duże 22-calowe felgi, lekko przemodelowany przód i zderzaki oraz mały spojler z tyłu. Tuner zachował zdrowy rozsądek. Rolls to dalej Rolls. Na zdjęciach promocyjnych felgi lśnią czystym, rzucającym się w oczy złotem, ale można zdecydować się także na znacznie spokojniejsze barwy.

Rolls-Royce Ghost Spofecfot. Novitec

Nie mogło oczywiście zabraknąć kuracji sterydowej dla silnika. Pod maską Novitec oferuje dwa pakiety tuningowe. Jeden wyciąga z silnika Ghosta (V12, 570 KM, 780 Nm)  dodatkowe 115 KM. Z kolei topowa propozycja to już 709 KM mocy i 974 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niemcy oferują także nowe zawieszenie, które pozwala obniżyć samochód o 40 mm podczas jazdy mniej niż 140 km/h, po przekroczeniu tej prędkości Ghost wraca do normy.

Cena? Novitec jej nie ujawnił, ale możemy być pewni, że to astronomiczna kwota. Rollsa w pełnej krasie możemy zobaczyć na oficjalnym wideo.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce | Historia najlepszej marki świata

Rolls-Royce | Historia najlepszej marki świata

Zdjęcie VORDON 45 Europa Zdjęcie TOMTOM START 40 Europa Zdjęcie Yanosik DVR Global
VORDON 45 Europa TOMTOM START 40 Europa Yanosik DVR Global
Porównaj ceny Porównaj ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: