Zmarła Johanna Quandt, głowa rodziny właścicieli BMW

W wieku 89 lat zmarła Johanna Quandt, jedna z najważniejszych osób w BMW i głowa rodziny, która posiada 46,6% udziałów w bawarskiej marce

Johanna Quandt była wdową po Herbercie Quandtcie, jednym z najważniejszych ludzi w historii bawarskiej marki, to on m.in. uratował ją przed bankructwem w 1959 roku i tchnął w spółkę nowe życie. Po śmierci męża pani Johanna wraz z dziećmi kontynuowała jego dzieło - rodzina jest największym udziałowcem w BMW, posiada aż 46,6% jej akcji.

Sama Johanna Quandt posiadała 17% udziałów, co dawało jej tytuł drugiej najbogatszej kobiety w Niemczech i 77 miejsce na liście najbogatszych ludzi magazynu "Forbes". W latach 1982-1997 pani Johanna zasiadała na najwyższych kierowniczych stanowiskach w BMW. Później jej głos był jednym z najważniejszych w poczynaniach koncernu.

To bardzo smutny dzień nie tylko dla BMW, ale całej motoryzacji. Żegnamy kobietę, która miała bardzo duży wpływ na całą branżę.

Więcej o:
Komentarze (2)
Zmarła Johanna Quandt, głowa rodziny właścicieli BMW
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: ssss

    Oceniono 3 razy 1

    Ciekawe co BMW robiło podczas II Wojny Światowej? Zapytajmy przyjaciół z Hajfy

  • Gość: jolanta299

    0

    Johanna i BMW nic.ale Herbert był synem Gunthera który mial VARTĘ (baterie) - Gunther wspierał Rzeszę i w firmie wykorzystywał pracę przymusową więźniów.Jego drugi syn był wychowywany przez Gebelsa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX