Nowy lider sprzedaży? | Zażarty bój Volkswagena i Toyoty

Walka na samym motoryzacyjnym szczycie trwa w najlepsze. Właśnie poznaliśmy globalne wyniki sprzedaży za pierwsze półrocze 2015 roku. Koncern VAG nieznacznie wyprzedził dotychczasowego lidera, Toyotę. Czy Niemcy utrzymają pierwsze miejsce do końca roku?
Top 10 | Polski nr 1 w czerwcu | Już nie Octavia

Walka o miano największego koncernu samochodowego to od dawna starcie trzech gigantów - Volkswagena, General Motors i Toyoty. Ostatnie lata to czas Toyoty, której po piętach deptał VAG. Rok temu Japończycy sprzedali 10,23 miliona samochodów, Niemcy - 10,14, a Amerykanie - 9,92.

Pierwsza połowa tego roku nie jest zbyt łaskawa dla wszystkich producentów samochodów. Cała trójka odnotowała spadki sprzedaży w porównaniu z pierwszym półroczem 2014. Toyota sprzedała o 1,5% mniej aut, GM o 1,2%, za to najmniejsze spadki odnotował niemiecki superkoncern - tylko 0,5%.

To pozwoliło Grupie Volkswagena znaleźć się na sprzedażowym szczycie. Koncern VAG w skali całego świata sprzedał 5,04 miliona samochodów, Toyota 5,02 miliona, a trzeci GM może pochwalić się wynikiem 4,86 miliona. Różnica między liderem i wiceliderem to zaledwie 20 tysięcy samochodów. Czy Grupie Volkswagen uda się utrzymać pierwsze miejsce do końca roku? Toyota na pewno nie odpuści.

„Marki koncernu Volkswagen w pierwszym półroczu rozwijały się pozytywnie, mimo że sytuacja na niektórych rynkach okazała się trudna. Oprócz Ameryki Południowej i Rosji należał do nich także rynek chiński, który od początku roku stale się kurczył, w samym czerwcu, po raz pierwszy od wielu lat, zanotował spadek. Aktualne zmiany w Chinach dotknęły także markę Volkswagen Samochody Osobowe, tamtejszego lidera”, powiedział członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen – Christian Klingler.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Wodorowa nowość rozchwytywana przez klientów

Toyota Mirai | Wodorowa nowość rozchwytywana przez klientów

Więcej o:
Komentarze (35)
Nowy lider sprzedaży? | Zażarty bój Volkswagena i Toyoty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Wato

  Oceniono 19 razy 7

  VAG kupil juz wszystko w EU poza FSO wiec to tak jak be porownac wszystkie marki do Toyoty

 • Gość: lovelife

  Oceniono 16 razy 4

  Jeszcze nie ma końca roku wiec nie ma co mowic , żę VW wygra przez ten czas dużo może się wydarzyć a tak naprawde róznica pomiędzy Toyotą a niemiecką firmą jest znikoma , a jak już wiadomo przyszłość lubi nas zaskakiwać i nie ma co odrazu obstawiać kto wygra bo wyniki mogą być rózne.Ja wam tylko mowię Toyota jeszcze pokaze pazur.

 • yngwie11

  Oceniono 2 razy 2

  Kilka rubryk wyzej peany dla doktora, wizjoner, dobroczynca mozna by powuedziec prawie Lenin. I po czyms takim notatka zachwalajaca Passterza. To przeca odechciewa sie tej calej faszystowskiej motoryzacji.

 • holtzwagen

  Oceniono 4 razy 2

  Dane! Dajcie jakieś dane do ch... jak wyglądają pozostałe koncerty poza 1szą trójką? Gdzie jest Renault-Nissan, Daimler, PSA, Kia-Hyundai?

 • 4slash

  Oceniono 36 razy 2

  Toyota ma jeszcze wyprzedaż rocznika 2014 a mamy III kwartał 2015. Produkcja na zapas działa tylko do pewnego momentu. Toyota nie ma w Europie żadnego nowego modelu tylko poliftowy Avensis Ad 2009, Auris AD 2013 i Yaris AD 2011. Lifting Aurisa i Yarisa po 2 latach produkcji to kpina z klienta, który kupił aby jeździć świeżym modelem przez kilka lat a znienacka ma auto " w starej budzie". Avensis po drugim lifcie to już muzeum.

 • Gość: angry

  Oceniono 7 razy 1

  trudno , jak wyprzedził to wyprzedził, wydaje mi się że w jednym nie jest w stanie dorownac Toyocie mianowicie chodzi o niezawodność . Tutaj mamy jednego lidera i wątpie aby coś zmienilo się przez najblizsze lata.

 • Gość: TrudnyJan

  0

  Teraz dobry kontrakt podłapała Toyota i koszta produkcji samochodów mocno spadną, także i ceny salonowe ulegną zmianie. Myślę że to zdecydowanie pomoże nadrobić tą niewielką stratę z tego rankingu.

 • Gość: bobek

  0

  Czy nowy lider to się jeszcze okaże. Faktycznie przynajmniej u nas na drogach spotyka się sporo VW, ale sporo osób kusi toyota swoją bezproblemową jazdą. Ja ze swoim Avensisem już 3 lata nie miałem dosłownie żadnych problemów.

 • Gość: cineczek

  Oceniono 11 razy -3

  Czy utrzymają swoją pozycję to się okaże za pół roku. Dwóch silnych rywali mamy w czołówce a różnica jest niewielka, także wiele może się zmienić. Ja mam przeczucie, że Toyota utrzyma pozycję, teraz na ich nowe modele cieszą się sporym zainteresowaniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX