Honda | Zmiana strategii. Civic z Europy, Accord...

W Hondzie zapowiadają się spore zmiany. Ma to dotyczyć produkcji, stylistyki i technologii nadchodzących modeli
Nowa Honda HR-V | Crossover z bliska

Pisaliśmy już wcześniej, że Honda nie zamierza konstruować Accorda kolejnej generacji specjalnie dla rynku europejskiego. W świetle najnowszych informacji wciąż jest to zgodne z prawdą, ale nadal jest szansa, że nowy Accord trafi do Europy.

Honda zamierza zmienić swój globalny model biznesowy. Jak zapowiada prezes koncernu, Takahiro Hachigo, nadchodzące modele będą bardziej atrakcyjne m.in. ze względu na nowe technologie, zwiększoną konkurencyjność i zmiany w stylistyce. Tego typu zapowiedzi padają z ust prezesów dość często, ale nie zawsze idą za nimi konsekwentne działania.

W przypadku Hondy to dopiero początek zmian. Dojdzie do tego nowa polityka modelowa. Każdy kluczowy model marki będzie projektowany, rozwijany i produkowany globalnie w jednym miejscu. Dla modelu Civic 5d będzie to oddział w Wielkiej Brytanii, skąd auto będzie eksportowane na cały świat.

Model CR-V, dla którego kluczowym rynkiem nadal jest Ameryka Północna, właśnie tam będzie projektowany (USA) i produkowany (Kanada). Kolejna generacja popularnego SUV-a właśnie stamtąd będzie wysyłana na cały świat, także do Europy. Przypomnijmy, że obecna generacja na rynek europejski produkowana jest w Swindon, w Wielkiej Brytanii.

Honda Accord wciąż największym wzięciem cieszy się w Stanach Zjednoczonych i tam też będzie rozwijana. Jest jednak szansa, że kolejna generacja trafi także na nasz kontynent, zwłaszcza w wersji hybrydowej. To jednak może być uzależnione od ewentualnych zachęt ze strony poszczególnych państw do zakupu takich samochodów.


ZOBACZ TAKŻE:

Honda pracuje nad nowym sportowym modelem

Więcej o:
Komentarze (21)
Honda | Zmiana strategii. Civic z Europy, Accord...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • iliontichy

  Oceniono 43 razy 23

  civic sie nie sprzedaje bo jest drogi i brzydki - krok wstecz po UFO

 • Gość: Ragnarok

  Oceniono 18 razy 10

  Widać znów odzywają się komentarze miłośników burakowozów niemieckich.... Kupcie najpierw nową Hondę, zamiast waszych zajeżdżonych wieśwagenów, bm gówien czy innych ałdików. Dla wyjaśnienia miałem w życiu inne samochody niż Honda - żeby was trochę wqoorwić dodam, że kupuję zwykle nowe auta, i powiem że Honda daje radę. Zwłaszcza porównując z wieśnicką produkcją niemiecką

 • Gość: True

  Oceniono 13 razy 9

  Może w końcu będzie u nas accord V6...

 • Gość: jacek z gdanska

  Oceniono 11 razy 5

  obecna Honda jest moja siodma wszystkie byly niezawodne tylko mogli by dodac mocy Accordowi wtedy by bylo znakomicie

 • Gość: Mag

  Oceniono 7 razy 3

  Korzystne, że CRV będzie montowany w Kanadzie bo fabryka w Swindon, UK ma kiepski poziom: co drugi CRV ma jakieś defekty - jakość pracy robotnika angielskiego jest niska (czego się spodziewać jak pije cały weekend a potem trzeźwieje w dni robocze).

 • Gość: Leon

  Oceniono 24 razy 2

  Uwielbiam mojego Accorda :) 2 latek i brakuje mu trochę elektroniki z nowszych produkcji, ale jak się jeździ :):):) MISTRZOSTWO ŚWIATA jakbym siedział na swojej najwygodniejszej kanapie :) super autko.

 • Gość: ss

  Oceniono 3 razy 1

  jak baranie mozna rownac mazde do hondy--po 4 latach juz rdze widzisz I kontrolki sie pala

 • Gość: PeterX

  Oceniono 2 razy 0

  Czekamy na nowe potworki od Hondy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX