Włoska policja przesiada się do...

Niektórym włoska policja kojarzy się z Lamborghini ścigającymi piratów drogowych po autostradach, ale stróże prawa z Italii przemieszczają się także zwykłymi samochodami. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na nowe radiowozy
Radiowozy z Dubaju Policja w Dubaju | Niedroga promocja

Nowymi autami włoskich policjantów nie będą włoskie Fiaty czy Alfy Romeo, a Seaty Leony. Według zawartej umowy w ciągu trzech lat hiszpański producent może dostarczyć aż 4 tys. egzemplarzy tego modelu. Do tej pory zamówiono 925 samochodów - 475 sztuk dla Polizia di Strato (tzw. "pantery") i 450 Carabinieri ("gazele"). To pierwszy raz kiedy w tym samym czasie obie służby wybrały ten sam model. Przekazanie pierwszych 206 egzemplarzy miało miejsce w Weronie.

Seat Leon - ogłoszenia aut używanych

Seat Leon jako włoski radiowóz ma pięciodrzwiowe nadwozie typu hatchback i jest wyposażony w wysokoprężny silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM. Spodziewaliście się wersji Cupra? Nic z tego. Przednia część auta jest opancerzona (ochrona przed ogniem z broni ręcznej). Policyjny Leon charakteryzuje się jeszcze innymi oponami, zmodyfikowanym układem zawieszenia i przegrodą w kabinie, oddzielającą policjantów od zatrzymanych. Ponadto na wyposażeniu jest oczywiście zestaw sygnałów ostrzegawczych, system łączności i uchwyty do przechowania broni.

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Leon ST Cupra | Pierwsza jazda | Dla Ciebie, dla rodziny

Seat Leon ST Cupra

Więcej o:
Komentarze (38)
Włoska policja przesiada się do...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Zenon

  Oceniono 94 razy 84

  Dla mnie samochodami jednoznacznie kojarzącymi się z Carabinieri są Alfy Romeo.

 • zderzenie.szarych.komorek

  Oceniono 57 razy 51

  Co to jest "Policja warstwowa" czyli "Polizia di Strato" ? Słyszałem, że we Włoszech jest też Policja państwowa czyli Polizia di Stato - ale to chyba inna formacja.

  Dobra rada na przyszłość: przed naciśnięciem przycisku "publikuj" lub "wyślij" należy ZAWSZE przeczytać własny tekst co najmniej dwa razy.

 • Gość: Jacenty Walnięty

  Oceniono 22 razy 18

  Spraw była głośna kilka miesięcy temu. FCA przegrało przetarg kwota mniejszą niż 100 euro na samochodzie, w opinii wielu europejskich komentatorów grupa VW dopłaci do biznesu.

 • kontropos

  Oceniono 18 razy 16

  Szkoda... Jednak Carabiniero przy Alfie to jest to! Smutni będą panowie w tych Seatach.

 • Gość: FIATBRAVO.....

  Oceniono 22 razy 10

  Trzeba byc idiota aby wybrac silnik VW TDI jesli mozna bylo miec Fiatowski M-JET .
  Co do Seata leona -to najladniejszy nowy kompakt na rynku

 • Gość: sqws

  Oceniono 23 razy 9

  Niezłe jaja. Promują niemiecką myśl techniczną w hiszpańskim wykonaniu. To już nie mieli nic włoskiego chociażby jednego modelu nadającego się na służbę ...

 • Gość: Kula

  Oceniono 9 razy 7

  Nic nowego, już od dość dawna we włoskiej Policji jest sporo Seatów Exeo. Teraz pozostaje liczyć na nowe "Pantery", czyli granatowe Giulie carabinierów :)

 • Gość: miuk

  Oceniono 3 razy 3

  FSO startowało w przetargu?

 • Gość: fsmg

  Oceniono 9 razy 3

  Włosi kupili bo im Niemcy kazali za pomoc z imigrantami i za kasę z UE a Polacy się podniecają..
  To wszystko jest za coś, w tak dużych przetargach nie ma miejsca na wybory jakie podejmuje szary Kowalski, a wszystko pod plaszczykiem "wolnorynkowej konkurencji" (a tak na prawdę na rynku motoryzacji jest to OLIGOPOL, czyli konkurencja kilku dużych firm, m.in. FCA, VW, PSA, Renault-Nissan-Daimler, Toyota i GM).

  Osobiście nie rozumiem Polaków którzy kupują i podniecają się czymkolwiek co jest właściwie stworzone przez pana z wąsikiem trochę ponad 70 lat temu, ciut przed 39r., a tak jest w przypadku, m. in. VG...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX