Wideo | Jak producenci testują samochody

Zastanawialiście się kiedyś jak testuje się samochody przed wprowadzeniem do produkcji? Seat zdradza rąbek tajemnicy
Seat Leon X-Perience | Znamy już ceny Seat Leon X-Perience | Znamy już ceny

Jak mieć pewność, że samochód sprawdzi się absolutnie wszędzie? Sposób jest tylko jeden, trzeba go przetestować w każdych możliwych warunkach. Zanim modele Seata trafią na rynek, 50 inżynierów z Centrum Technicznego marki poddaje je testom w ekstremalnych warunkach - na śniegu i w skwierczącym upale. Pracują na różnych kontynentach, w krajach Europy, Afryki Północnej i Południowej, w Argentynie, Brazylii, USA, Rosji czy w Chinach.

Seat Leon - Ogłoszenia

By przeprowadzać tego typu testy samochodów trzeba mieć w sobie pasję do motoryzacji, a także być przygotowanym do pracy w różnych, czasami skrajnych warunkach. Wielu ludziom ciężko sobie wyobrazić, jak wymagające zadania przechodzą samochody, zanim trafią do sprzedaży - mówi Jaume Camps odpowiedzialny za Testy Specjalne w Centrum Technicznym Seat

Testy w wykonaniu Seata trwają ok. 2 tygodni i odbywają się w temperaturze wahającej się od -40 do +45 stopni Celsjusza. Jednym z przykładów jest tzw. test letni, w którym na dystansie 20 tys. km w gęstym kurzu na pustyni w Hiszpanii bada się szczelność, żywotność oraz wydajność filtra powietrza, a na dystansie 3 tys. km sprawdza wpływ wszędobylskiego żwiru na podwozie samochodu.

Kolejnym przykładem jest "klapper test", gdzie przy temperaturze blisko 60 stopni Celsjusza w kabinie nasłuchuje się lub sprawdza przy pomocy endoskopu pracę blisko 3 000 elementów auta - wszystko po to, by żadne zbędne dźwięki nie dochodziły do wnętrza.

 


ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o:
Komentarze (4)
Wideo | Jak producenci testują samochody
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Spostrzegawczy

  Oceniono 9 razy 5

  Bo to artykuł sponsorowany znów. Sprzedaż Seata nie idzie i trzeba jakos ratować nie?

 • fakej

  Oceniono 10 razy 4

  Seat to chyba co najwyżej testuje nowe kolory lakierów albo kształt lusterek.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 7 razy 3

  "Testy w wykonaniu Seata trwają ok. 2 tygodni"

  DWA TYGODNIE?!
  Testy Mercedesa W114/W115 ("puchacz") był testowany przez 3 lata...

 • Gość: maao

  Oceniono 4 razy 2

  2 tygodnie testów w VAG. To kłamstwo. Silników TSI, układów wtryskowych, DSG nikt nie testował. A tak na poważnie. Kilka lat w niedopracowanym samochodzie potrafi zbudować więź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX