Porsche 901 Concept | Interpretacja przyszłości 911

Mało jest samochodów, które przez lata nie zmieniły swojego wizerunku i rozpoznaje się je na pierwszy rzut oka. Jednym z nich jest Porsche 911. Jeden z projektantów postanowił jednak nadać mu zupełnie nowy wizerunek
Porsche 921 | Wizja powrotu następcy 928Porsche 921 | Wizja powrotu następcy 928

Linia Porsche 911 jest niezmienna od ponad 50 lat. W trakcie wprowadzania nowych generacji była ona modyfikowana, ale wszystkie klasyczne elementy pozostały na swoim miejscu. Nie inaczej jest z projektem 901, który mimo to prezentuje się bardzo futurystycznie. Dodatkowe smaczki stanowią elementy stylistyczne, odnoszące się do kultowych elementów różnych wersji Porsche 911.

Prezentowany projekt to oczywiście wolna interpretacja, stworzona przez profesjonalnego designera. Ege Arguden, o którym mowa, w trakcie swojej kariery odbywał staż i pracował już dla takich gigantów jak BMW, Chrysler, Volkswagen czy Ford. Tym razem postanowił narysować coś wyjątkowego. Naszym zdaniem efekt jest niesamowity.

Patrząc na linie boczną, pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam na myśl to słynne wyścigowe Porsche 935, które charakteryzowało się bardzo długą linią tyłu. Brakuje oczywiście spoilera, ale 901 to przyszłość drogowych "911-ek". Do pierwszego projektu kultowego Porsche, które początkowo nosiło właśnie nazwę 901, nawiązuje również bardzo pionowo ustawiona przednia szyba.

Zobacz ile kosztują używane Porsche w Polsce

W projekcie tylnej części w oczy rzucają się także wąskie lampy, zarysowujące kształt znany z 911, oraz bardzo szerokie nadkola. Z przodu nie zabrakło oczywiście okrągłych lamp, a przednie wloty nawiązują kształtem do tych, które tworzone były w latach 70. ubiegłego wieku wyłącznie dla torowych wersji 911.

Nowoczesnego wizerunku samochodu sportowego dodają projektowi 901 wloty w dolnej części tylnych błotników oraz duże felgi, szczelnie wypełniające nadkola. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby tak za 15 lat wyglądało Porsche 911, a działowi stylistycznemu marki z Zuffenhausen możemy jedynie zasugerować zastanowienie się nad przyjęciem do pracy tureckiego projektanta. Z pewnością na to zasłużył.

ZOBACZ TAKŻE:

Klasyka czy nowoczesność? | Porównanie cen Porsche

Klasyka czy nowoczesność? | Porównanie cen Porsche

Zdjęcie Adapter na 3 rower do bagażnika Westfalia Portilo Zdjęcie Automax Bagażnik magnetyczny na narty 3871 Zdjęcie Box dachowy Menabo 818461
Adapter na 3 rowery do bagażnika Automax Bagażnik magnetyczny na narty
Box dachowy Menabo
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (10)
Porsche 901 Concept | Interpretacja przyszłości 911
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gkae

  Oceniono 30 razy 14

  Wygląda fenomenalnie..

 • hiszpan25

  Oceniono 9 razy 7

  czegoś nie rozumiem.. 901 to miała być nazwa dla 911 tyle, że trzy cyfrowe nazwy modeli z '0" w środku były zarezerwowane dla Peugeota. Porsche przegrało proces sądowy i zmieniło nazwę na 911. o jakim powrocie do 901 więc mowa? tego modelu w zasadzie nie było...

 • Gość: jkb

  Oceniono 9 razy 3

  JAGUAR?

 • Gość: dzik

  Oceniono 2 razy 2

  Wygląda jak Alfa Romeo Disco volante po ataku wiejskiego tuningu.

 • Gość: Wow

  Oceniono 4 razy 2

  Piękny durszlak z elemantami Jaguara

 • szpr

  Oceniono 2 razy 2

  Zostaw człowieku legendy w spokoju.

 • sonix24

  0

  Piękny inaczej.
  A te dziury na klapie bagażnika to miejsca na wyrzutnie antyrakiet, w razie gdyby separatyści doszli do Niemiec.

 • Gość: Adam

  Oceniono 8 razy 0

  Biedny tył i światła stopione od wydechu :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX