Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor | Czerwona mgła

Jeep wprowadza na rynek limitowaną wersję Grand Cherokee SRT Red Vapor z wyjątkowo bogatym wyposażeniem
Plany koncernu FCA na najbliższe lataPlany koncernu FCA na najbliższe lata

Jeep pochwalił się tym modelem podczas salonu samochodowego w Paryżu. Można tam było zobaczyć z bliska lśniące czerwone nadwozie Grand Cherokee SRT z czarnym lśniącym grillem, równie czarnymi znaczkami firmowymi i ogromnymi kołami o średnicy 20 cali. Nadano mu przydomek Red Vapor. Teraz trafia do europejskich salonów.

Jeep Grand Cherokee - Ogłoszenia

Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor to seria limitowana, którą cechuje bogate wyposażenie. Na pokładzie znajdziemy wiele ułatwiających życie i umilających podróż systemów. Melomani docenią 19-głośnikowy zestaw audio Harman Kardon, biznesmeni jeżdżący w długie trasy adaptacyjny tempomat oraz systemy bezpieczeństwa w rodzaju monitorowania martwych pól w lusterkach, zakupoholicy elektrycznie otwieraną tylną klapę, a zmęczeni dniem kierowcy nowy Active Noise Cancellation redukujący dźwięki o niskich częstotliwościach dobiegające spod maski. Oprócz czerwonego lakieru widocznego na zdjęciach o nazwie Redline Red w katalogu są jeszcze biały Brilliant White i czarny Brilliant Black.

Red Vapor to limitowana edycja bazująca na SRT8. To oznacza, że do napędu użyto tego samego silnika 6.4 V8 generującego 468 KM mocy oraz 624 Nm momentu obrotowego i przekazującego napęd poprzez ośmiobiegowy automat na wszystkie koła. Umożliwia on osiągnięcie pierwszej setki w 5 sekund, na drugą też nie trzeba długo czekać, bo kres możliwości Jeepa kończy się dopiero przy 257 km/h.


ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Renegade | Pierwsza jazda | Zaskoczenie

Jeep Renegade | Pierwsza jazda | Zaskoczenie

Więcej o: