Opel liderem wzrostów sprzedaży w Polsce w 2014 roku

Opel zakończył rok 2014 najlepszym wynikiem sprzedaży marki na polskim rynku od 2008 roku. W ciągu całego roku sprzedanych zostało w Polsce aż 28 038 nowych Opli, co oznacza ponad 41% wzrostu w porównaniu do 2013 roku
15 lat OPC | Krótka historia zadziornych Opli15 lat OPC | Krótka historia zadziornych Opli

Wynik ten pozwolił zwiększyć udział w rynku samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t aż o 1,55 punktu procentowego do 7,53%.

„W minionym roku osiągnęliśmy rekordowy wynik sprzedaży, konsekwentnie utrzymując pozycję lidera wzrostów wśród czołowych graczy na polskim rynku. Zrealizowaliśmy plan, który założyliśmy sobie przed rokiem.” - powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Najpopularniejszym modelem w naszym kraju w 2014 roku była Astra, która znalazła 8 798 nabywców, czyli o ponad 16% więcej niż rok wcześniej, kiedy to Polacy kupili 7 553 sztuki tego modelu. Kolejne miejsce na liście najpopularniejszych modeli w gamie Opla zajmuje Corsa, której w minionym roku sprzedano 7 160 egzemplarzy, czyli aż o ponad 37% więcej niż w roku wcześniejszym, kiedy sprzedano 5 211 egzemplarzy tego modelu. Trzecie miejsce na podium zajęła Insignia z wynikiem sprzedaży na poziomie 4 092 sztuki, czyli o ponad 47% więcej niż rok wcześniej, kiedy nabywców znalazło 2 775 sztuk tego modelu. Liderami wzrostów w gamie Opla były modele Meriva (1 515 sztuk) i Mokka (2 647 sztuk), których sprzedaż zwiększyła się odpowiednio o prawie 250% i 150%.


Sprawdź oferty specjalne na modele Opla

„Przed nami kolejny ekscytujący rok i wiele nowych premier w najważniejszych segmentach rynku. Jeszcze w styczniu czeka nas debiut rynkowy nowej Corsy, a w drugiej połowie roku premiera nowej generacji Astry. Latem do naszej gamy modelowej dołączy KARL, czyli zupełnie nowy miejski model Opla. Mamy zatem wszelkie przesłanki do optymizmu i oczekujemy kontynuacji wzrostów również w 2015 roku.” - dodaje Mieczkowski.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Plan Opla | Do 2022 roku 8 proc. udziału w europejskim rynku

2015 Opel Corsa FL

Więcej o:
Komentarze (7)
Opel liderem wzrostów sprzedaży w Polsce w 2014 roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mm

  Oceniono 9 razy 7

  Samochody ładniejsze zaczeli robić, to i sprzedaż podskoczyła :D

 • Gość: Cris

  Oceniono 8 razy 6

  Dodam jeszcze lokalny patriotyzm(fabryka w Gliwicach i w Tychach silniki) !!

 • godgod

  Oceniono 2 razy 2

  A jak te wzrosty wyglądają, jsk odniesiemy do sprzedaży opla i chevroleta. razem w 2013?

 • fakej

  Oceniono 8 razy 0

  Czyli może jednak wbrew powszechnej opinii opłącało się wycofać ze sprzedaży tańszego Chevroleta. Czyli może jednak wbrew powszechnej opinii w zarządzie GM nie siedzą sami idioci.

 • Gość: fdghfgh

  Oceniono 3 razy -3

  wymiotowac mi sie chce tymi niemcami TE DE I

 • Gość: rabin Rozen

  Oceniono 6 razy -4

  28 038 popularnych samochodów osobowych w dużym kraju w Europie. To tyle ile mała współczesna fabryka produkuje w ciągu miesiąca.
  Dalej ktoś marzy o polskiej marce samochodów? Przy sprzedaży 28 tys. sztuk rocznie nie ma na to żadnych szans.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX