Nowe i szybkie radiowozy dla mazowieckiej policji

Benzynowy silnik o pojemności blisko 3 litrów, moc silnika 325 KM, do 100 km/h przyspiesza w ciągu 6 sekund. To nowe radiowozy mazowieckiej drogówki, wyposażone w wideorejestratory
Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję

Nowe Ople, która trafia do mazowieckiej policji to Insignie OPC, które wyposażona w potężną jednostkę napędową, 2,8 V6 o mocy 325 KM. Od zera do 100 km/h samochód rozpędza się w ciągu 6 sekund. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Auto wyposażono w napęd na 4 koła oraz automatyczną skrzynię biegów, jednak przy opcji jazdy sportowej można ustawić ją w tryb manualny.

Radiowozy wyposażone zostały w wideorejestrator, składający się z dwóch niezależnych urządzeń: prędkościomierza videorapid 2A oraz przyrządu radarowego iskra-1.  Wyposażenie to umożliwia ciągłą rejestrację w ruchu drogowym przed lub za pojazdem za pomocą dwóch kamer. Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku, a także w czasie postoju.

Samochody trafią w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Swoją służbę będą pełnić głównie na fragmentach dróg ekspresowych S7 i S8, które łączą powyższe miejscowości z Warszawą. Na policyjne kontrole Insigni OPC, kierowcy będą musieli również uważać na drogach w okolicach całego Radomia oraz na obwodnicy Wyszkowa. Z nowych radarów znajdujących się na wyposażeniu Opli, policjanci mogą skorzystać również w samych miastach.

Policjanci otrzymali nowe samochody dzięki Funduszom Szwajcarskim. Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (SPPW) jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię Polsce i 9 innym państwom członkowskim Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Lamborghini dla włoskiej policji

Nowe Lamborghini dla włoskiej policji

Zdjęcie BabyOno Organizer samochodowy osłonka na fotel (1279) Zdjęcie Hama Samochodowy organizer CD na osłonę przeciwsłoneczną 11704 Zdjęcie Hauck Cover Me Deluxe Organizer na fotel samochodowy
BabyOno Organizer samochododowy Hama Samochodowy organizer na płyty
Hauck Cover Me Deluxe Organizer
Porównaj ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (91)
Nowe i szybkie radiowozy dla mazowieckiej policji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 3000m

  Oceniono 186 razy 138

  Policja drogowa powinna mieć szybkie auta, co do tego nie mam wątpliwości. Myślę, że ta kwestia nie powinna być dyskusyjna. Co do zdjęć, nie wiem po co zasłaniać tablice? Opli Insignia OPC jeździ po naszych drogach tyle co nic więc widząc takie auto i wiedząc o zakupie dla Policji, znajomość numerów rejestracyjnych nie jest potrzebna. Co do wyposażenia... Myślę, że Policja zdobywając środki na takie pojazdy powinna również wnioskować i domagać się wyposażenia radiowozów nieoznakowanych w urządzenia umożliwiające natychmiastową płatność mandatów kartą płatniczą przez obcokrajowców. To z lekka żenujące, że taki Białorusin, Rosjanin czy Ukrainiec po zatrzymaniu przez policyjne auto typu Opel OPC czy jeżdżący po Podlasiu Mitsubishi Evolution X muszą płacić gotówką. Po pierwsze to trochę śmieszne. Z jednej strony superszybkie, nowoczesne radiowozy, a z drugiej strony trochę na bakier z wcale nie jakąś innowacyjną już dziś techniką płatności bezgotówkowej. Po drugie wyegzekwowanie należności od obcokrajowca może się wiązać z konieczności udania się do bankomatu czy kantoru, co w przypadku zatrzymania na trasie może oznaczać kilkunasto kilometrową wycieczkę. W tym czasie można skutecznie ukarać wielu kierowców, ograniczając zagrożenie na drodze.

 • krzywelustro

  Oceniono 135 razy 95

  Dać szybkie i silne auto kretynom to jak dać małpie brzytwę.

  Niestety, moje doświadczenie każe mi do grona kierowców-wariatów włączyć wielu szoferów radiowozów policyjnych. Nie twierdzę, że tacy są wszyscy, ale ponadstatystycznie często widywałem jeżdżące bez włączonych sygnałów radiowozy znacznie przekraczające dopuszczalną prędkość, wyprzedzające na podwójnej ciągłej, na zakrętach i na wzniesieniach, zajeżdżające drogę, wymuszające pierwszeństwo. Niestety, zbyt wielu policjantom władza (a więc poczucie dominacji nad zwykłym obywatelem) uderzyła wodą sodową do głowy i wydaje im się, że czapka z orzełkiem, lizak i pałka dają i m immunitet od praw fizyki.

  Policja powinna być wyposażona w szybkie i silne auta, tego nie kwestionuję. Powinni prowadzić je jednak wyłącznie policjanci wyposażeni w mózgi, a według moich spostrzeżeń to w policji towar deficytowy.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 127 razy 77

  Policja kupuje bardzo szybkie radiowozy - i świetnie. Szkoda tylko, że nie trafią one do policjantów ścigających przestępców, tylko do ścigania wykroczeń drogowych. Do ukarania pirata drogowego nie potrzeba 300, ani nawet 100 koni - wystarczy drugi radiowóz albo list polecony. Natomiast do złapania przestępców (w tym piratów drogowych po alkoholu) od 325 koni mechanicznych bardziej przydałaby się ramowa konstrukcja, taran i przeszkolony w wykonywaniu manewru PIT kierowca radiowozu.

 • Gość: gość

  Oceniono 85 razy 65

  Iskra 1....dobre dobre! przecież mandaty z tego rosyjskiego badziewia są nielegalne!

 • Gość: podpiszsię

  Oceniono 66 razy 56

  Na pokładzie auta iskra-1? No chyba oni żartują?! Przecież ta iskra niewiarygodna. W każdym przypadku sąd uwala sprawy z wykroczenia zarejestrowane tą iskrą...

 • vomitorium1

  Oceniono 62 razy 38

  "Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku, a także w czasie postoju."
  w czasie postoju
  to prędkość pojazdu można zmierzyć "na oko"

 • beaviso

  Oceniono 43 razy 37

  Piękne i zacne samochody. Szkoda tylko, że za 2 lata dostaną nowe opony z przetargu, produkcji chińskiej, najtańsze.

 • his_dudeness

  Oceniono 54 razy 32

  Na pieszych i rowerzystów jak znalazł.

 • heliheli

  Oceniono 45 razy 31

  żadna policja na swiecie juz nie PĘDZI za samochodem przestepcy 250 km/h .....bo to tylko powoduje wypadki w ktorych gina inni uzytkownicy dróg . Teraz sie goscia namierza , robi sie blokadę i po rozmowie . Ew. jesli sytuacja jest sprzyjajaca spycha sie samochod przestepcy przy NIEWIELKIEJ szybkosci do rowu ....i do tego nie potrzeba nic co jeździ 250 km/h tylko cos co jeździ 180 i ma wzmocniony przedni zderzak z ramą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX