Volvo Concept Coupe | Niepewny następca C70

Minął już ponad rok od kiedy Volvo zaprezentowało na targach we Frankfurcie koncepcyjny model Coupe. Miał on być wyznacznikiem stylistycznych trendów marki oraz zapowiedzią następcy C70
Salon Frankfurt 2013 | Początek nowej ery VolvoPoczątek nowej ery Volvo

O ile obietnica stylistycznych zmian doczekała się swojej realizacji np. w nowym wcieleniu szwedzkiego hitu sprzedaży, czyli SUV-a XC90, to niestety na premierę nowego coupe będziemy musieli chyba jeszcze poczekać... Za sprawą Andersa Gunnarsona, który udzieli wywiadu brytyjskiemu Auto Express, dowiedzieliśmy się, że samochód seryjny, który miałby bazować na Concept Coupe, nie dostał jeszcze zielone światła.

Oznacza to, że na rynku najwcześniej może pojawić się za kilka lat, bo samochód musiałby zaliczyć długotrwały proces zmiany z auta zupełnie koncepcyjnego na przedprodukcyjne, a następnie odbyć równie długie testy drogowe. Powodem przytrzymania projektu konkurenta m.in. BMW serii 6 jest bardzo mocna koncentracja szwedzkiego producenta na wprowadzeniu na rynek nowej generacji XC90.

Volvo C70 - ogłoszenia

Prototypowe Volvo napędzane jest systemem hybrydowym plug-in, którego dane techniczne robią bardzo pozytywne wrażenie. Dwulitrowy silnik benzynowy napędza przednią oś, a współpracujący z nim "elektryk" jest odpowiedzialny za przenoszenie mocy na tylne koła. Razem cały układ generuje około 400 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego.

Koncept Volvo bardzo nam się podoba, również dlatego, że projektanci nie zapomnieli o historii marki i ikonie szwedzkiego producenta jakim było Volvo P1800. Linia dachu oraz tylne nadkola charakterystycznie zakończone ostrym załamaniem, bezpośrednio nawiązują do pięknego coupe z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Szanse na pojawienie się pięknego coupe istnieją i trzeba trzymać kciuki, żeby auto w końcu trafiło na ulice.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Volvo XC90 | Szwedzkie nadzieje

Nowe Volvo XC90 | Szwedzkie nadzieje

Więcej o:
Komentarze (11)
Volvo Concept Coupe | Niepewny następca C70
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • blue911

  Oceniono 4 razy 4

  Fajna sylwetka to Coupe ,ale ,jak widac ,nie maja narazie pieniedzy na uruchomienie produkcji? Caly los firmy spoczywa na nowym XC90,a to troche niebezpieczne.

 • Gość: Kojak

  0

  Moim zdaniem następcą C70 będzie C60 a nie C90.

 • Gość: Madeinchina

  Oceniono 38 razy -8

  Istnieją takie firmy motoryzacyjne, które próbują zaczarować rzeczywistość i udają, że ich auta są czymś więcej niż tym czym po prostu są: audi i volvo. Pierwsze niby premium z silnikami skody, drugie niby szwedzkie, a jednak tak chińskie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX