Toyota po raz kolejny najcenniejszą marką motoryzacyjną na świecie

Toyota została uznana po raz 11. za najbardziej wartościową markę motoryzacyjną świata w rankingu Best Global Brands firmy Interbrand. Na drugim miejscu znalazł się Mercedes, zaś na trzecim BMW
Toyota rozpoczyna wyprzedaż rocznika 2014Toyota rozpoczyna wyprzedaż rocznika 2014

Japończycy nie mało, że utrzymali swoją pozycję to jeszcze ich wartość wzrosła względem zeszłorocznego badania o 20%. Dzięki temu Toyota awansowała na liście najbardziej wartościowych marek wszystkich branż z 10. na 8. miejsce. Pierwsze trzy pozycje rankingu zajmują Apple, Google i Coca Cola.

Używana Toyota GT86

Toyota przez lata zapracowała na swoją pozycję. Firma postrzegana jest jako stabilna, solidna i wiarygodna, a to właśnie klienci cenią sobie najbardziej. Japończycy, w sobie tylko znany sposób połączyli te cechy z masową produkcją. Jakby nie było Toyota sprzedaje spośród wszystkich producentów najwięcej samochodów na świecie.

Analitycy Interbrand docenili Toyotę także za dalekowzroczność i nieustanne poszukiwanie innowacji. Trudno im nie przyznać razji. Tu nie chodzi tylko i Priusa i inne modele hybrydowe, ale i np. o produkcyjną wersję samochodu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Sprzedaż modelu FCV Sedan rozpocznie się już w 2015 roku. Toyota szuka również rozwiązań na płynny, wygodny transport publiczny. Taki właśnie projekt powstał w Grenoble we Francji. Cite lib by Ha:Mo to nowy model transportu miejskiego oparty na innowacyjnych pojazdach elektrycznych, Toyotach i-Road, i sieci masowej komunikacji miejskiej. Już za niedługo sami będziemy mogli się przekonać jak to działa.

Najbardziej wartościowe marki motoryzacyjne wg raportu Best Global Brands 2014 (Interbrand)

q

Najbardziej wartościowe marki na świecie wg raportu Best Global Brands 2014 (Interbrand)

q

ZOBACZ TAKŻE :

Toyota Auris Hybrid Touring Sports | Test długodystansowy cz. I

Toyota Auris Hybrid Touring Sports


Zdjęcie BLOW 580 SIROCCO Polska Zdjęcie Garmin Nuvi 2507LT Europa Zdjęcie Trak tNAV-422 Polska
BLOW 580 SIROCCO Polska Garmin Nuvi 2507LT Europa Trak tNAV-422 Polska
Porównaj ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (3)
Toyota po raz kolejny najcenniejszą marką motoryzacyjną na świecie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 10 razy 2

  Toyota zbudowala renome na niezawodnosci. Sam posiadam Lexusa IS250 czyli Toyote z innym znaczkiem. Jego niezawodnosc jest dla mnie milym zaskoczeniem po wkurzajacym drobiazgami Audi. Nie dziwi mnie wysoka pozycja Toyoty w tym rankingu. Koncern robi dobra robote i klienci to doceniaja.

 • Gość: mecekbomba

  Oceniono 6 razy -2

  widać że to ranking amerykański, toyota w Chinach traci na znaczeniu a w Europie właściwie już nic nie znaczy - lepszą sprzedaż mają nawet koreańczycy. Dobrze przynajmniej że nie udają że Lexus który już nawet w Stanach się nie sprzedaje jest cenną marką. Przy Toyocie można się spierać o pozycję marki ale czwarta pozycja Hondy która w Europie i Chonach właściwie już nie istnieje (z oferty w Europie zniknąć ma nawet Accord, zostaną więc trzy modele na krzyż) to już po prostu kpina i dowód na to że są to najcenniejsze marki Ameryki. Widać to ponadto po sukcesie Mercedesa i BMW które sprzedają się w Stanach o niebo lepiej niż Audi podczas gdy w Europie to Mercedes musi gonić konkurencję.

 • gateway65

  Oceniono 5 razy -3

  KAZDY MILIONER MARZY O TOYOCIE W SWYM GARAZU TYLKO JEDEN PROBLEM ZE TO SAMOCHODY DLA BIEDY I EMIGRANTOW A LEXUS Z TA KIEROWNICA DREWNO PODOBNA WSTAWKA WYGLONDA JAK SYRENKA ZE ZNACZKIEM MERCEDESA JUZ NIE MOWIAC O PASKUDNYM GRYLU A PO DRUGIE TOJEST WARTOSC WIRYTUALNA TO ZNACZY SIE NA GIELDZIE A NIE PRESTIZ!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX