Arrinera Hussarya coraz bliżej | Testy aerodynamiki i układu jezdnego

Arrinera przeszła pierwsze próby aerodynamiki w trakcie jazdy na lotnisku. Etap zakończenia projektu zbliża się do końca i w przyszłym roku powinniśmy poznać produkcyjną wersję polskiego superauta
Arrinera Hussarya w polskiej drogówceArrinera Hussarya w polskiej drogówce

„Testy Arrinery Hussarya są prowadzone w rzeczywistych warunkach torowych. W ubiegłym roku sprawdzaliśmy funkcjonowanie ramy jezdnej i podwozia. Dziś jesteśmy dalej - sprawdzamy aspekty związane z aerodynamiką nadwozia oraz funkcjonowanie układu jezdnego. Zebrane dane pozwolą nam na zestrojenie kluczowych elementów supersamochodu, co nas znacznie przybliża do zaprezentowania wersji rynkowej tego pojazdu.” - powiedział Łukasz Tomkiewicz, Prezes Arrinera Automotive S.A.

W ubiegłorocznych testach brał udział Lee Noble. Obecnie na torze możemy spotkać ekspertów od aerodynamiki z Politechniki Warszawskiej.

„W supersamochodach, które osiągają duże prędkości, nie może być przypadkowych kształtów i elementów nadwozia. Tu wszystko ma wpływ na stabilność jazdy, na zachowanie w zakrętach czy długość drogi hamowania. Sprawdzamy, na ile nasze modele teoretyczne mają odwzorowania w rzeczywistości. Na tym etapie badamy między innymi kąty natarcia tylnego, ruchomego elementu aerodynamicznego oraz przepływy w dyfuzorze.” - powiedział dr hab. Janusz Piechna, wydział MEL Politechniki Warszawskiej.

Należy przypomnieć, że konsorcjum złożone z Arrinera Automotive S.A. oraz Politechniki Warszawskiej otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju rekomendację do dofinansowania projektu pn. „Aktywny system tłumienia drgań pojazdu” w kwocie 2.634.400,00 zł.

Do udziału w testach został zaproszony Wojciech Świtała z Poznania, fan motoryzacji, który wziął udział w konkursie ogłoszonym na fanpage Arrinery. Testy supersamochodu wywarły na nim olbrzymie wrażenie.

„Dotknąłem, brałem udział w testach. Mogę powiedzieć: na 110% działa i jeździ lepiej niż większość aut. Niesamowite przyśpieszenia, przepiękny, zwracający uwagę rys karoserii i po chwili dociera do człowieka ten przepiękny dźwięk silnika V8. Wspaniałe auto, super supersamochód. Jestem dumny, że otrzymałem zaproszenie i mogłem zobaczyć jak wygląda i jeździ Arrinera Hussarya” - powiedział Wojciech Świtała.

Supersamochód Arrinera Hussarya został w całości zaprojektowany w Polsce przez grupę polskich inżynierów, konstruktorów i designerów. Rozpoczęły się również prace nad wnętrzem pojazdu, za co odpowiadają polscy designerzy o międzynarodowej sławie: Luc&Andre. Produkcja pierwszej, liczącej 33 sztuki, serii jest planowana w SILS Centre Gliwice. Do tej pory złożono kilkaset zapytań o możliwość zakupu tego supersamochodu.
Za obsługę globalnej strategii sprzedaży odpowiada notowana w Wielkiej Brytanii na giełdzie GXG spółka Arrinera Automotive Holding PLC, która niedawno otworzyła swoją siedzibę w Silverstone Park.

ZOBACZ TAKŻE:

Prędkość maksymalna | Kto wygrywa ten wyścig?

Prędkość maksymalna | Kto wygrywa ten wyścig?

Więcej o:
Komentarze (4)
Arrinera Hussarya coraz bliżej | Testy aerodynamiki i układu jezdnego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • tomspeed

  Oceniono 8 razy 8

  Co roku,że w przyszłym roku i tak od kilku lat. Najdłuższy samochodowy serial świata...

 • Gość: Wacek

  Oceniono 13 razy 5

  Oby ta marketingowa wydmuszka stała się ciałem ... wielu jest takich, co próbują, ale niewielu się udaje. Na "historia z kołem tle" czytałem o podobnych wynalazkach i wiele z nich jeździ nie w jednej, ale w wielu kopiach.

 • Gość: ds

  Oceniono 1 raz 1

  Te zdjęcia to z nowej Forzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX