VW Golf I Boba-Motoring | Golf I, który zawstydzi Veyrona

Znana z ekstremalnych przeróbek firma Boba-Motoring zbudowała najmocniejszego w swojej historii Golfa. Ma 1100 KM i pobił właśnie niemiecki rekord
Aston Martin One 77Królowie mocy

Najlepsze jest to, że ten wyjątkowy tuning wykonano na bazie Golfa I. Auto tylko z karoserii przypomina swojego protoplastę. Chłopaki z niemieckiego Paderborn jeśli już coś robią to na całego. Golf ochrzczony przydomkiem „16V Wampir” ma napęd na cztery koła i 1100 KM mocy. Podczas zawodów na 1/4 mili w miejscowości Bitburg osiągnął rekordowy dla samochodów 4x4 czas 8,293 sekundy. W ostatnim punkcie pomiaru VW osiągnął prędkość 281,8 km/h.

ZOBACZ INNY TUNING FIRMY BOBA-MOTORING

Super Golf osiąga pierwszą setkę po czasie 1,9 sekundy. Żeby rozpędzić się ze 100 do 200 km/h wystarczą kolejne 2,5 sekundy. I to wszystko z dwulitrowego, 16 zaworowego silnika z potężnym turbodoładowaniem. Z innych ciekawostek końcówka rury wydechowej znajduje się w przednim błotniku. Auto oczywiście zbudowane jest wyłącznie do startów w zawodach i nie jest dopuszczone do normalnego ruchu.

ZOBACZ TAKŻE:

Bugatti Veyron vs. Ferrari LaFerrari | Bogowie prędkości

Bugatti Veyron vs. Ferrari LaFerrari

Tu znajdziesz używanego Golfa

Więcej o:
Komentarze (10)
VW Golf I Boba-Motoring | Golf I, który zawstydzi Veyrona
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Maciej Grzyb

  Oceniono 31 razy 21

  Golf 1, który praktycznie nie skręca, ma niewygodne siedzenia i w ogóle nie ma żadnych wygód z pewnością zawstydzi Veyrona, który takie przyspieszenia osiąga ze skórą, klimą i tablicami rejestracyjnymi.

 • Gość: Fart

  Oceniono 13 razy 5

  Polska ekipa wykręciła niedawno 7,796 swoją Corvetą która też ma napęd 4x4, więc te 8,293 to żaden rekord, chyba, że chodzi o rekord życiowy kierowcy/ekipy, ale to wtedy redaktor powinien o tym wspomnieć, bo wprowadza celowo w błąd. Po za tym, nawet czas Polaków blednie przy wyczynach Amerykanów zza oceanu. Tam to oni dopiero szaleją ;)

 • Gość: Kamil

  Oceniono 10 razy 4

  Zgadzam się z przedmówcą. Wspomniany polski projekt to Chevrolet Corvette VTG o mocy 1650KM i napędzie 4x4. Powyższy Golf nie miałby najmniejszych szans, gdyż nasza rodzima Corvette miesiąc temu na Węgrzech pokonała 1/4 mili w 7,79 s :)

  P.S. Przyspieszenie 0-100 w 1.4 s, 0-200 w 4.4 s, 0-300 w 8.3 s. To musi robić wrażenie!

 • hassleader

  Oceniono 3 razy 3

  "Auto oczywiście zbudowane jest wyłącznie do startów w zawodach i nie jest dopuszczone do normalnego ruchu."
  A Veyron Tak. I tyle w temacie.

 • Gość: gosc

  0

  Nadmuchany trup

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX