Salon Moskwa 2014 | Nowy Chevrolet Niva

27 sierpnia w Moskwie zobaczymy koncept nowej generacji Chevroleta Nivy, produkowanego przez GM-AvtoVAZ, joint venture pomiędzy General Motors a AvtoVAZ, do którego należy marka Łada
Łada Niva Urban Łada Niva Urban | Niva jak SUV

Chevrolet wycofuje się z Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, ale nadal będzie obecny na rynkach wschodnich, m.in. na Ukrainie i w Rosji. Nowy Chevrolet Niva ma być znacznie nowocześniejszy od Łady, chwalonej za prostotę i dzielność terenową, ale będącej przestarzałą konstrukcją.

Auto ma bardziej pasować do linii modelowej Chevroleta, ale ma także nie zatracić charakteru Nivy. Niedługo dowiemy się, co z tego wyszło, czy samochód będzie raczej SUV-em czy terenówką.

Pierwsza generacja Chevroleta Nivy z drobnymi zmianami oferowana jest od 2002 roku. Nowa odsłona modelu ma trafić do sprzedaży pod koniec 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Rosji? Top 25


Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Moskwa 2014 | Nowy Chevrolet Niva
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • robgordon

  Oceniono 14 razy 8

  Embargo embargiem, kryzys ukraiński, kryzysem, a współpraca na lini GM - AvtoVAZ kwitnie.

 • hart_brejker

  Oceniono 9 razy 7

  Jeśli nowa niwa będzie taka w terenie jak stara to będzie dobra terenówka.
  Stara była prosta (spartańska) i miała za słaby silnik, ale radziła sobie w terenie.

 • kacap_z_moskwy

  Oceniono 8 razy 4

  Chevrolet juz od dawna produkuje Nive. Jest inna niz u was na zdjeciach i nie ma ze stara nic wspolnego. Teraz bedzie juz dryga generacja.

 • cajmero

  0

  pogratulowac rzetelnosci dziennikarzynie ktory artykul sklecil dla klikniecia. 2 fotki, kilka ogolnikow....Zbankrutujcie juz, jak najpredzej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX