Dostawczy Fiat od Renault

Włoski Fiat podpisał umowę o współpracy z francuskim Renault. Francuzi dostarczą Włochom lekkie samochody dostawcze
Ford Tourneo Connect - Test | Pierwsza jazda | Praktyczny i delikatnyFord Tourneo Connect - Pierwsza jazda | Praktyczny i delikatny

Umowa dotyczy współpracy w zakresie lekkich samochodów dostawczych. Szczegóły dotyczące wielkości, tudzież modelu nie zostały ujawnione, ale prawdopodobnie chodzi o następców modeli Renault Kangoo i Fiat Doblo.

Fiat Doblo - Ogłoszenia

Renault ma zająć się zdecydowaną większością fazy projektowej oraz produkcją w swoich zakładach zlokalizowanych na terenie Francji. Fiat zastrzegł sobie prawo do wpływu na kształt głównych podzespołów samochodu. Może to oznaczać chęć stosowania własnych silników i skrzyń biegów. Na rynku nowy model ma się pojawić w drugiej połowie 2016 roku.

Renault Kangoo II produkowane jest od 2008 roku. Oferowane jest w trzech długościach nadwozia. Na początku zeszłego roku model przeszedł lifting. Fiat Doblo II zadebiutował w 2009 roku i jest sprzedawany w dwóch wersjach długości. Jeśli rzeczywiście chodzi o te modele, to narzuca się pytanie o modele pokrewne. Opel będzie musiał poszukać nowego partnera dla następcy Combo, Renault ma zaś umowę z Daimlerem na dostawy Niemcom modelu Mercedes-Benz Citan (od 2012 r.).

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroen Jumper po zmianach

Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroen Jumper po zmianach

Więcej o:
Komentarze (4)
Dostawczy Fiat od Renault
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: LeonFR

    Oceniono 5 razy 5

    Co za bzdura. Doblo jest największe na rynku, jest świetną konstrukcją więc Fiat nie zrezygnuje z jego produkcji, tym bardziej, że na 2015 przygotowany jest facelifting, zdjęcia zamaskowanych aut już dawno można zobaczyć. Chodzi o stare, niezbyt dobrze sprzedające się Scudo - na bazie nowego Traffica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX