Następca Sparka trafi do nas jako...

General Motors planuje wprowadzić na europejski rynek model segmentu A, który zastąpi lukę po Chevrolecie Sparku
Opel Adam Rocks | CenyOpel Adam Rocks | Ceny

Brytyjski oddział General Motors, firma Vauxhall podała, że planuje wprowadzić na rynek mały samochód segmentu A, który otrzyma nazwę Viva. Ta nazwa była wykorzystywana przez markę Vauxhall w latach 60. i 70., a teraz powróci pod postacią miejskiego toczydełka. Nas bardziej interesuje marka Opel. Niemiecki producent zaproponuje to samo auto pod nazwą Agila.

Nie jest tajemnicą, że Vauxhall Viva i Opel Agila będą spokrewnione z kolejną generacją Chevroleta Spark. Nowa "iskierka" ma się pojawić na rynku w pierwszej połowie 2015 roku, ale do nas nie trafi, bo marka Chevrolet wycofuje się ze Starego Kontynentu. Prawdopodobnie Agila pojawi się w tym samym czasie, bowiem oba samochody będą dzielić jedynie nieznaczne zmiany stylistyczne, podkreślające przynależność do konkretnej marki. Żadne szczegóły techniczne nie są póki co znane.

Opel Agila - Ogłoszenia

Zachęcająca ma być cena. Na Wyspach podstawowa Viva może kosztować nawet poniżej 7 000 funtów, obecnie ceny Sparka zaczynają się tam od 8 875 funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Agila (2000-2006) - opinie Moto.pl

Opel Agila (2000-2006) - opinie Moto.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Następca Sparka trafi do nas jako...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ala23

  Oceniono 25 razy 21

  Opel nie ma w ofercie nic, co może skusić byłych klientów Chevroleta i najzwyczajniej GM, tych klientów oddał konkurencji.

 • dakoolk

  Oceniono 29 razy 21

  To jeszcze proponuję wprowadzić Cruze jako Astrę Classic IV , Malibu jako... Omegę i może nawet Impalę jako Senatora (w tym SS jako Senatora Lotus)...

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dziwię się, że Chevy - legendarna i kultowa marka - miała dosyć kojarzenia jej z "produktami" Daewoo, czy chociażby Oplem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX