Nowy Ford Edge | Od 2015 roku w Europie

Ford zaprezentował dziś nowego, zaawansowanego technologicznie dużego SUV-a o nazwie Edge, który po raz pierwszy wejdzie do sprzedaży w Europie w 2015 roku
Salon Los Angeles 2013 | Ford Edge ConceptSalon Los Angeles 2013 | Ford Edge Concept

Priorytetem podczas prac nad nowym modelem było dla Forda uzyskanie ciekawych kształtów i wysokiej jakości poprzez zastosowanie wysokogatunkowych materiałów. Nadwozie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć liczbę ostrych krawędzi łączeniowych.

Zespół projektantów zwrócił szczególną uwagę na detale, jak na przykład sposób scalenia przednich drzwi i deski rozdzielczej, dzięki czemu udało się uprościć łączenia poszczególnych punktów i zredukować potencjalne problemy z prawidłowym spasowaniem sąsiadujących elementów.

Nowy Ford Edge wyróżnia się charyzmatyczną stylizacją nadwozia z wyraźnie zaznaczoną chromowaną osłoną chłodnicy, wąskimi reflektorami LED oraz trójwymiarowymi tylnymi lampami LED. Masywne nadkola skrywają 20-calowe obręcze z lekkich stopów.

Edge będzie wyposażony w adaptacyjny układ kierowniczy, który ułatwia manewrowanie autem i daje dużą przyjemność z prowadzenia, a także technologię aktywnej redukcji hałasu oraz przednią kamerę.

Ile trzeba dać za Forda Edge w Polsce?

Adaptacyjny układ kierowniczy nieustannie zmienia przełożenie w stosunku do aktualnej prędkości jazdy, optymalizując w ten sposób reakcje układu. Przy niskich prędkościach, na przykład podczas parkowania, nowy system dba o zachowanie lepszej zwrotności auta, ułatwiając tym samym wykonywanie skrętów. Z kolei przy wyższych prędkościach nowy Ford Edge reaguje na polecenia kierowcy w płynny i precyzyjny sposób. Dynamiczne prowadzenie to także zasługa niezależnego zawieszenia tylnego ze zintegrowanymi wahaczami.

Opracowana przez Forda technologia aktywnej redukcji hałasu obejmuje trzy mikrofony rozlokowane w kabinie pasażerskiej, które poprzez system audio wysyłają sygnał o odwrotnej fazie, co pozwala poprawić ogólny komfort akustyczny wnętrza. Technologia (Front Split View Camera) ułatwia manewrowanie na skrzyżowaniach lub parkingach o ograniczonej widoczności, wykorzystując kamerę z kątem widzenia wynoszącym 180 stopni zainstalowaną w przedniej części auta. Ford Edge zawiera także specjalnie zaprojektowane wloty w bocznej części nadwozia, które tworzą „kurtynę powietrzną” zwiększającą wydajność aerodynamiczną podczas jazdy z dużą prędkością.

Nie znamy jeszcze cen nowego Forda Edge, ale dobrą wiadomością dla europejskich klientów jest to, że w przyszłym roku samochód pojawi się w salonach na terenie Starego Kontynentu, w tym także w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia Fordów ze znaczkiem RS

Historia Fordów ze znaczkiem RS
Więcej o:
Komentarze (14)
Nowy Ford Edge | Od 2015 roku w Europie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: moris

  Oceniono 20 razy 14

  To rzeczywiście dobra informacja, bo wiem, że obecny Edge to świetny samochód. Mogliby też wprowadzić na EU Explorera ::)

 • liczbynieklamia

  Oceniono 9 razy 9

  Dużego SUV-a? Sam Ford ma w ofercie 3 SUV-y większe od Edge'a - Fleksa, Explorera i Expeditiona. I nie mówimy tu o SUV-ach trochę większych, bo różnica długości zaczyna się od prawie pół metra, a kończy na metrze.

 • Gość: wp

  Oceniono 7 razy 7

  Czy to jest duży SUV? 5 osób + niezbyt duży bagażnik?

 • s0ap

  Oceniono 10 razy 4

  W 2015 już nie będzie Europy, bo JKM ją zmasakruje.

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 6 razy 2

  "Nie znamy jeszcze cen nowego Forda Edge"

  Proste - cena w USA + 30% i zamiast $ - euro.
  Polityka cenowa EU to zorganizowana działalność przestępcza. Zwłaszcza, że produkty europejskie jakością przestały konkurować daaawno temu. Ale jakoś trzeba utrzymywać francuskich, niemieckich i włoskich partaczy na powierzchni g...wna...

 • Gość: edziak

  0

  No i co z tym Edge na Europę jak nie było tak ni ma.

 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 0

  a paletę dostępnych silników rozpocznie 1.0 Ecoboost ;-)

 • Gość: k

  Oceniono 18 razy -16

  Wiejskie obszczymurki będą zacierać rączki, bo taki duży, amerykański.

  Masakra, obrzydlistwo, wiejskie bezguście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX