Wideo | Nowe BMW X6 | Bez zaskoczenia

BMW pokazało pierwsze wideo, w którym rolę główną gra nowe BMW X6
Mercedes MLC Mercedes MLC | Rywal BMW X6

Nowe BMW X6 nie jest zaskoczeniem. Można się było spodziewać, że ten niezwykle popularny SUV ze ściętym tyłem będzie od strony stylistycznej swego rodzaju hybrydą. I tak jest w rzeczywistości, nowe X6 łączy dotychczasowy styl z liniami znanymi już ze spokrewnionego z nim BMW X5.

BMW X6 - Możesz je kupić już za...

Podobnie będzie od strony technicznej. Można się spodziewać palety silników przejętych z modelu X5, w tym  4,4-litrowego, 450-konnego silnika benzynowego V8 (X6 xDrive50i)), a także jednostek wysokoprężnych 3.0 R6: X6 xDrive30d o mocy 258 KM i M50d o mocy 381 KM (potrójnie doładowany). Wszystkie będą łączone z 8-biegowym automatem i napędem obu osi. Wiosną ofertę poszerzą dwie kolejne wersje napędowe: X6 xDrive35i o mocy 306 KM i X6 xDrive40d o mocy 313 KM. Tak, jak w przypadku poprzedniej generacji, X6 otrzyma nieco bardziej sportowe nastawy zawieszenia.

Wprowadzając w 2007 roku do sprzedaży model X6, BMW stworzyło nowy segment samochodów - SUV-ów w stylu coupe. Samochód przez jednych szybko został pokochany, a przez drugich znienawidzony. Druga generacja zapewne znowu rozbudzi emocje wśród miłośników marki z Monachium.

ZOBACZ TAKŻE:
Więcej o: