Renault Megane R.S. 275 Trophy-R | 7:54.36 | Dopięli swego

Po tym jak Seat pochwalił się, że Leon Cupra 280 ustanowił nowy rekord Nurburgringu dla samochodów seryjnych z przednim napędem, Renault nie mogło się z tym pogodzić i postanowiło w jak najszybszym czasie odebrać tytuł Hiszpanom
Renault Megane R.S. 275 Trophy-R Renault postanowiło jak najszybciej odebrać tytuł Hiszpanom Francuzi rozpoczęli program #Under8. Ma stworzyć limitowaną wersję modelu Megane R.S., która pozwoli okrążyć Północną Pętlę w mniej niż 8 min. Francuzi rozpoczęli program #Under8, mający na celu stworzenie limitowanej wersji modelu Megane R.S., która pozwoli na okrążenie Północnej Pętli w czasie krótszym niż 8 minut. Rekord ustanowiony przez Seata wynosił 7:58.40, a poprzedni z 2011 roku należący do Renault Megane RS 265 Trophy - 8:07.97. W rezultacie powstała radykalnie sportowa seria Megane R.S. 275 Trophy-R, będąca dwumiejscowym modelem na bazie najnowszego Megane R.S. 275 Trophy, odchudzonym o 101 kg oraz ze sportowym wyposażeniem stosowanym zazwyczaj w samochodach wyczynowych. W tej sytuacji nie mogło się więc nie udać. Renault poprawiło swój poprzedni rekord o 14 sekund, wyraźnie bijąc również Seata. Nowy rekord okrążenia toru Nruburgring wynosi teraz 7 minut i 54,36 sekundy. Samochód jest wyposażony w zawieszenie Cup z samoblokującym się mechanizmem różnicowym, silnik benzynowy 2.0 o mocy zwiększonej do 275 KM, tytanowy układ wydechowy Akrapovic, jednodrożne regulowane amortyzatory "Ohlins Road and Track" ze sprężynami z kompozytów oraz opony Michelin Pilot Sport Cup 2 dostosowane do tego modelu. Zrezygnowano z tylnej kanapy. Z przodu zamontowano sportowe fotele Recaro Pole Position z poliwęglanu (o 42 kg lżejsze od standardowych). Są one wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. W ofercie akcesoriów dostępna jest też sześciopunktową uprząż. Specjalny drążek oraz siatki chronią pasażerów przed przesunięciem się bagażu. Dla amatorów jazdy na torze, którzy chcą zyskać kilka cennych sekund na okrążeniu, dostępny jest akumulator litowo-jonowy, pozwalający obniżyć masę auta o kolejnych 16 kg. Mocne hamowanie zapewnia specjalny układ hamulcowy, również przyczyniający się do zmniejszenia masy samochodu (o następne 3 kg). Są to hamulce tarczowe wykonane ze stali i aluminium o średnicy 350/28. Limitowana seria modelu wyróżnia się także specjalnym wyglądem. Do sprzedaży trafi tylko 250 egzemplarzy Renault Megane R.S. 275 Trophy-R w tej samej specyfikacji, w której pobito rekord na Nurburgrinu. Najpierw auto pojawi się we Francji, a potem trafi na 15 wybranych rynków. Producent nie zdradził jeszcze jego ceny.
Seat Leon Cupra 280 na torze Nurburgring Seat Leon Cupra | Rekord na Nurburgringu

Francuzi rozpoczęli program #Under8, mający na celu stworzenie limitowanej wersji modelu Megane R.S., która pozwoli na okrążenie Północnej Pętli w czasie krótszym niż 8 minut. Rekord ustanowiony przez Seata wynosił 7:58.40, a poprzedni z 2011 roku należący do Renault Megane RS 265 Trophy - 8:07.97.

W rezultacie powstała radykalnie sportowa seria Megane R.S. 275 Trophy-R, będąca dwumiejscowym modelem na bazie najnowszego Megane R.S. 275 Trophy, odchudzonym o 101 kg oraz ze sportowym wyposażeniem stosowanym zazwyczaj w samochodach wyczynowych. W tej sytuacji nie mogło się więc nie udać. Renault poprawiło swój poprzedni rekord o 14 sekund, wyraźnie bijąc również Seata. Nowy rekord okrążenia toru Nruburgring wynosi teraz 7 minut i 54,36 sekundy.

Samochód jest wyposażony w zawieszenie Cup z samoblokującym się mechanizmem różnicowym, silnik benzynowy 2.0 o mocy zwiększonej do 275 KM, tytanowy układ wydechowy Akrapovic, jednodrożne regulowane amortyzatory "Öhlins Road&Track" ze sprężynami z kompozytów oraz opony Michelin Pilot Sport Cup 2 dostosowane do tego modelu. Zrezygnowano z tylnej kanapy. Z przodu zamontowano sportowe fotele Recaro Pole Position z poliwęglanu, które są wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. W ofercie akcesoriów dostępna jest też sześciopunktową uprząż. Specjalny drążek oraz siatki chronią pasażerów przed przesunięciem się bagażu.

Sprawdź oferty specjalne na nowe modele Renault

Dla amatorów jazdy na torze, którzy chcą zyskać kilka cennych sekund na okrążeniu, dostępny jest akumulator litowo-jonowy, pozwalający dodatkowo obniżyć masę auta. Mocne hamowanie zapewnia specjalny układ hamulcowy, również przyczyniający się do zmniejszenia masy samochodu (o następne 3 kg). Są to hamulce tarczowe wykonane ze stali i aluminium o średnicy 350/28. Limitowana seria modelu wyróżnia się także specjalnym wyglądem.

Do sprzedaży trafi tylko 250 egzemplarzy Renault Megane R.S. 275 Trophy-R w tej samej specyfikacji, w której pobito rekord na Nurburgrinu. Najpierw auto pojawi się we Francji, a potem trafi na 15 wybranych rynków. Producent nie zdradził jeszcze jego ceny.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Fabryczni tunerzy - Renault RS, Gordini i Alpine

Alpine A110-50

Więcej o:
Komentarze (11)
Renault Megane R.S. 275 Trophy-R | 7:54.36 | Dopięli swego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gaga

  Oceniono 17 razy 9

  prawie wyścigowe auto, więc jaki to ma sens ten rekord??

 • Gość: rla

  Oceniono 8 razy 8

  Co by nie mówić, ale na zdjęciach wygląda rasowo. Chętnie bym przygarnął.

 • Gość: gość

  Oceniono 1 raz 1

  gazeta świetnie - jakieś dwa tygodnie po innych portalach

 • Gość: bkwbrw

  0

  Ostatnio miałem okazję potestować Renault Megane RS w Wersji TROPHY z roku produkcji 2014 i nagralem film jak pracuje wydech Akropovic sprawdz to:
  https://www.youtube.com/watch?v=w3Tft3wGB6M

 • fakej

  Oceniono 4 razy -4

  I dalej tylko zaledwie jedna rura niestety.

 • Gość: Koleś

  Oceniono 33 razy -5

  Renault znowu musiało wypruć flaki żeby dorównać konkurencji. Seat nadal ma kanapę i nie stracił na użyteczności. Za to w megane ...

 • jaco1234

  Oceniono 11 razy -11

  rasowe to renault.. ale czy to normalne, że na tym filmiku nie widać aby świeciła się kontrolka SERVICE ? Myślałem, że w Renault ona świeci się od razu gdy włączasz silnik - jeszcze nie jeździłem ani jednym, które by nie miało tej przypadłości ;)
  ---
  jestesmyfajni.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX