Limuzyny dla władz Rosji od Porsche

Porsche otrzymało zlecenie przygotowania projektu samochodów dla władz Rosji. Samochody mają być produkowane m.in. przez ZIŁ-a i UAZ-a

Rosyjski Minister Przemysłu Denis Manturow ogłosił wstępne plany projektu "Orszak". Przewiduje on stworzenie serii samochodów, z których będą mogli korzystać przedstawiciele władz Rosji. Zlecenie opracowania konstrukcji otrzymało Porsche Engineering.

To nie pierwszy przypadek, gdy Moskwa zwraca się z prośbą do firmy z Zuffenhausen. Pod koniec lat 60. Porsche przekonstruowało silniki Fiata (pięć podpór wału głównego zamiast trzech) na potrzeby produkcji samochodów VAZ 2101 (Łada 1200 i 1300).

Tym razem Porsche ma zadanie przygotowania trzech modeli: limuzyny, SUV-a i minivana, których produkcja będzie odbywać się w rosyjskich fabrykach. W projekcie uczestniczą ZIŁ, GAZ i Kamaz, co prawdopodobnie oznacza "przydzielenie" poszczególnych modeli konkretnym firmom. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na rok 2017. Cały projekt (projektowanie i wdrożenie do produkcji) ma kosztować prawie 500 mln euro.


ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeżdżą podwładni Putina? Bestsellery z rosyjskiego rynku

Czym jeździ się w Rosji? Top 25 bestsellerów z rosyjskiego rynku

Więcej o:
Komentarze (58)
Limuzyny dla władz Rosji od Porsche
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nanabun

  Oceniono 147 razy 141

  Nie piszcie takich rzeczy, bo zarząd ZUS-u też będzie takie autka chciał.

 • Gość: FORD

  Oceniono 61 razy 53

  Zdaje się, ta sama firma w osobie Ferdynanda F. projektowała też jakieś autka na zlecenie Adolfa- najpierw był ludowy ( volks-), później bojowy ( kubel-) ale zawsze -wagen!

 • kloss8

  Oceniono 29 razy 17

  Może mu przewodów hamulcowych nie dokręcą, lub coś w tym rodzaju.

 • banan125

  Oceniono 18 razy 10

  put-INEK musi sobie przedłużyc i POGRUBIĆ !!!

 • foryou22

  Oceniono 12 razy 8

  Putin ma 62 lata nie ma już nic do stracenia dlatego jest bardzo niebezpieczny jak Hitler ktory pisał że jesat po 50 tce w szytowej formie umysłowej wiec kiedy realizować ambicje jak nie teraz .

 • pijak.i.zlodziej

  Oceniono 11 razy 5

  No No! a my będziemy "młotkiem zachodu". Jak już poszczekamy jak nam Jankesi, Niemcy, Brytyjczycy i Francuzi każą, to oni dogadają się na interesy z nimi a my zostaniemy z "Dumą" jak to ładnie "pokazaliśmy pazur".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX