Samochody grupy Volkswagena z kartami ratowniczymi

Od początku maja Volkswagen zaczął wyposażać modele wszystkich swoich marek w specjalne karty z najważniejszymi informacjami na temat samochodu, niezbędnymi dla służb ratowniczych w razie wypadku
Volkswagen Polo Dziewięć premier Volkswagena w 2014 roku

Kartę ratowniczą stosuje coraz więcej marek samochodowych w Europie. Na polskim rynku jako pierwszy importer wprowadza je Volkswagen Group Polska, który będzie udostępniał karty do aut wszystkich swoich marek.

Używane Audi - sprawdź oferty

Czym jest taka karta? To zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, gazowych napinaczy pasów, umiejscowieniem akumulatora, rozkładem instalacji elektrycznej, a także miejscem umieszczenia zbiornika paliwa. W razie poważnego wypadku, by uratować życie poszkodowanych liczy się niemal każda sekunda, a modeli samochodów są setki, z których prawie każdy jest skonstruowany inaczej. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce strażackie natkną się na takie wzmocnienie - pękają. Stąd karta, pozwalająca skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30 procent, o 6-9 często decydujących minut.

U dealerów wszystkich marek Grupy Volkswagena będzie można otrzymać specjalną naklejkę na szybę informującą odpowiednie służby o tym, że karta ratownicza znajduje się w samochodzie. Same karty można pobrać również ze stron internetowych poszczególnych marek. Wydrukowaną kartę, odpowiednią dla danego modelu samochodu, należy złożyć i umieścić w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Audi TT | (R)ewolucja

Audi TTS

 

Najpopularniejsze zabezpieczenie samochodu w Okazje.info - maj 2014
JB Partner Pilot samokopiujący klapka 5888-385D0

JB Partner Mikroprocesorowa blokada zapłonu - CYKLOP

JB Partner Alarm SPY 5000m

Więcej o:
Komentarze (4)
Samochody grupy Volkswagena z kartami ratowniczymi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jan

  Oceniono 6 razy 4

  W mercedesie od dawna już są dostępne, dodatkowo jest naklejka z kodem QR która przekierowuje nas na taką kartę po zeskanowaniu, można jeszcze wydrukować samą kartę do WSZYSTKICH aut mercedesa nawet tych z przed 30lat

 • km1957

  Oceniono 5 razy 3

  Nie zrozumialam tytulu: "Od teraz auta grupy VW będą jeszcze bardziej bezpieczne"

  Tzn. jesli na mojej Syrence nakleje kartke z opisem, gdzie mozna znalezc moje resztki wewnatrz wraka, to bede w razie wypadku bezpieczniejsza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX