Nowy Silnik Renault | 1.6 Energy dCi 160 Twin Turbo

Renault kontynuuje prace nad podwyższaniem efektywności energetycznej swoich silników. Najnowszym produktem z dziedziny downsizingu jest jednostka 1.6 dCi z dwiema turbosprężarkami
Renault Megane po liftingu - ceny Renault Megane po liftingu | polski cennik

Silnik o pojemności 1598 ccm generuje 160 KM mocy i 380 Nm momentu obrotowego, co pod kątem osiągów czyni go odpowiednikiem dotychczasowej jednostki o pojemności dwóch litrów, a to wszystko przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla na poziomie 25 proc.

Renault Laguna - polski cennik

Technologia „twin-turbo” pozwala połączyć w silniku wysokoprężnym znaczny moment obrotowy przy niskich obrotach z wysoką mocą w górnym zakresie obrotów, oferując kierowcy dużą przyjemność prowadzenia. Układ składa się z dwóch turbosprężarek zamontowanych szeregowo. Pierwsza pracuje przy niskich obrotach zapewniając bezzwłoczną reakcję silnika przy ruszaniu z miejsca i zmianie biegów oraz dynamiczne przyspieszenie od niskich obrotów silnika (90 proc. maksymalnego momentu obrotowego jest dostępne już od 1500 obr./min.). Druga turbosprężarka dołącza się przy wyższych obrotach, mając za zadanie zapewnienie równomiernego przyspieszenia i osiągnięcie wysokiej mocy przez silnik (100 KM z jednego litra pojemności).

Francuski koncern planuje montować nową jednostkę napędową głównie w większych modelach z segmentów C, D i E.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Renault Twingo z tylnym napędem

Renault Twingo

Więcej o:
Komentarze (3)
Nowy Silnik Renault | 1.6 Energy dCi 160 Twin Turbo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: PAblo

  Oceniono 1 raz 1

  super silnik, 150 tys przejechane bez problemów..:) i wystarczy, przecież normalnie auto kupuje się na 5 lat i sprzedaje dalej. Następne będzie z tym samym silnikiem. A wy Janusze komentujący na forum? jak tam Wasze VW w tdiku?? dalej jeździcie swoimi rozklekotanymi gratami co miały cofane liczniki o połowę i wytłuczone amory??

 • Gość: Romek

  Oceniono 14 razy 0

  Fajny silnik. Do pierwszego serwisu...

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 9 razy -3

  2 turbosprezarki? Powodzenia:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX