Opel powiększy tyską fabrykę

General Motors zainwestuje 250 mln euro w rozbudowę fabryki silników w Tychach. Powstaną nowe miejsca pracy

General Motors realizuje plan naprawczy dla Opla zakładający odzyskanie rentowności przez niemiecki oddział koncernu do końca 2015 roku. Od 1999 roku straty wyniosły już 13,2 mld euro. Plan zakłada zainwestowanie 4 mld euro do końca 2016 roku w opracowanie 23 nowych modeli i 13 silników spełniających nowe normy emisji spalin (Euro6).

Opel Astra - ceniona pozycja na rynku używanych

W ramach planu inwestycyjnego Opel rozbuduje swoją fabrykę silników w Tychach. Za 250 mln euro do 2017 roku dostosuje ją do produkcji nowego silnika wysokoprężnego o pojemności 1,6 litra. Jest on już dostępny w Zafirze Tourer i Merivie FL, a wkrótce trafi do innych modeli Opla. Napędzana nim Astra 1.6 CDTI zużywa średnio tylko 3,7 l/100 km. Rozbudowa fabryki pozwoli zwiększyć moce produkcyjne do 200 tys. silników roczne. Dobra informacja dla regionu to stworzenie w związku z tym 530 nowych miejsc pracy.


ZOBACZ TAKŻE:

Opel Meriva FL - Pierwsza jazda | Lepiej i taniej

Opel Meriva FL - Pierwsza jazda | Lepiej i taniej

Więcej o:
Komentarze (6)
Opel powiększy tyską fabrykę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Piotr

  Oceniono 7 razy 7

  A pod komentarzami zdjęcie świecy żarowej podpisane: świece zapłonowe. I to już co najmniej kilka tygodni. Fachowcy tu robią...

 • wojciechkkowalcz

  Oceniono 5 razy 1

  Jebać gazete która ludzi w bląd wprowadza!!!!!!

 • wojciechkkowalcz

  Oceniono 7 razy 1

  ALE PIERD-olenie!!!! Nie bedzie żadnych nowych miejsc pracy !!!!
  Tak się wypowiadał sam szef GM na Europę wschodnią!
  Po prostu fabryka teraz będzie podlegać pod Gliwice(Opel) a nie jako oddzielny zakład!!!
  A dla tych 530-stu pracowników zmieni się tylko adres pracodawcy i w razie zapotrzebowania przeniesienie na montaż do Gliwic!!!! OT CAŁA HISTORIA!!!
  AHA! dla nie kumatych: nie chodzi o fabrykę Fiata tylko dawną fabrykę silników ISUZU.(która też była powiązana z General Motors)
  ALE @$^*%#^&% GAZETA JUZ NAKRĘCIŁA POPELINĘ!!!! NIECH SIĘ BIEDA CIESZY!

 • americanmoto

  Oceniono 8 razy -2

  I bardzo dobrze! Fiat nie chce w Polsce produkować, więc niech Opel wykorzysta to. Co prawda Ople mogłyby być nieco tańsze, ale to jest wina chorych, polskich (a także europejskich podatków) podatków, za wysokich podatków. Bo co prawda każdy polityk wie, że obniżenie podatków powoduje wzrost dochodów państwa, wzrost PKB i gospodarki, ale mimo to nikt nie chce podatków obniżyć a 15% VAT wystarczyłoby w zupełności i wszyscy na tym tylko by zyskali, to samo z akcyzą na paliwo itp. gdybyśmy mieli paliwo po 3zł za litr to byłyby większe dochody państwa, bo ludzie kupowaliby więcej i pewnie z zachodu przyjeżdżaliby tankować do nas, bo byłoby to opłacalne, ale nie, lepiej podnosić cały czas podatki, akcyzy itp. Pytanie, kiedy ktoś mądry wreszcie się za to weźmie i kiedy w Polsce będzie można zarobić po ludzku, tak aby ludzi był stać na nowe samochody.
  Dla porównania w WB przeciętny, nowy samochód kosztuje koło 15-20tys funtów a każdy zarabia tam +/- 2tys. a w PL taki sam samochód kosztuje 60-80tys. zł, przy czym średnio zarabia się też koło 2tys, ale złotych! To pokazuje jaki mamy poziom życia na tle innych państw...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX