Salon Genewa 2014 | Audi S1

Audi zaprezentowało światu swój najnowszy produkt. To model S1, spokrewniony z VW Polo GTI, ale dużo mocniejszy i wyposażony w napęd Quattro
Audi S1 Audi zaprezentowało światu swój najnowszy produkt Audi zaprezentowało światu swój najnowszy produkt. To S1, spokrewniony z VW Polo GTI, ale dużo mocniejszy i wyposażony w napęd Quattro. Audi zaprezentowało światu swój najnowszy produkt. To S1, spokrewniony z VW Polo GTI, ale dużo mocniejszy i wyposażony w napęd Quattro. Audi robiło wszystko, by do ostatniej chwili utrzymać wszystko w tajemnicy. Nie udało się ze zdjęciami, które wyciekły do sieci poprzedniego popołudnia. Za to do ostatniej chwili nie były znane choćby podstawowe szczegóły techniczne. Teraz już są, oto one. Najnowszy model dołącza do grona sportowych modeli Audi oznaczonych literą S. To oczywiście zobowiązuje. Aby sprostać wymaganiom klientów i oczekiwaniom entuzjastów pod maskę powędrował silnik 2.0 TFSI o mocy 230 KM. Nie jest to jednak identyczna jednostka, jak ta stosowana już w Volkswagenie Golfie GTI Performance. Maksymalny moment obrotowy wynosi w Audi S1 370 Nm, zaś w GTI Performance 350 Nm. Najmniejsze sportowe Audi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 (wersja trzydrzwiowa) lub w 5,9 sekundy (Sportback). Średnie zużycie paliwa podawane przez producenta to 7,0 l/100 km. Audi S1 zostało wyposażone w napęd obu osi Quattro. Poprawiło to prowadzenie i zachowanie samochodu, zwłaszcza na nawierzchniach o mniejszej przyczepności, ale wpłynęło także na na pojemność bagażnika. Zamiast standardowych 267 litrów oferowanych przez A1, w S1 mamy do dyspozycji tylko 210 l. Audi nie zapomniało o wyglądzie. Czarny tylny pas, unikalne LED-owe tylne lampy, czarny grill, srebrne lusterka boczne i 17-calowe koła chowające 310 mm przednie tarcze trzymane w żelaznym uścisku przez czerwone zaciski z logo S1, a w środku sportowe fotele i element tunelu środkowego w kolorze nadwozia, to elementy charakterystyczne dla nowego modelu.

Audi robiło wszystko, by do ostatniej chwili utrzymać wszystko w tajemnicy. Nie udało się ze zdjęciami, które wyciekły do sieci poprzedniego popołudnia. Za to do ostatniej chwili nie były znane choćby podstawowe szczegóły techniczne. Teraz już są, oto one.

Najnowszy model dołącza do grona sportowych modeli Audi oznaczonych literą S. To oczywiście zobowiązuje. Aby sprostać wymaganiom klientów i oczekiwaniom entuzjastów pod maskę powędrował silnik 2.0 TFSI o mocy 230 KM. Nie jest to jednak identyczna jednostka, jak ta stosowana już w Volkswagenie Golfie GTI Performance. Maksymalny moment obrotowy wynosi w Audi S1 370 Nm, zaś w GTI Performance 350 Nm. Najmniejsze sportowe Audi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 (wersja trzydrzwiowa) lub w 5,9 sekundy (Sportback). Średnie zużycie paliwa podawane przez producenta to 7,0 l/100 km.

Sprawdź ceny Audi A1 na rynku używanych

Audi S1 zostało wyposażone w napęd obu osi Quattro. Poprawiło to prowadzenie i zachowanie samochodu, zwłaszcza na nawierzchniach o mniejszej przyczepności, ale wpłynęło także na na pojemność bagażnika. Zamiast standardowych 267 litrów oferowanych przez A1, w S1 mamy do dyspozycji tylko 210 l.

Audi nie zapomniało o wyglądzie. Czarny tylny pas, unikalne LED-owe tylne lampy, czarny grill, srebrne lusterka boczne i 17-calowe koła chowające 310 mm przednie tarcze trzymane w żelaznym uścisku przez czerwone zaciski z logo S1, a w środku sportowe fotele i element tunelu środkowego w kolorze nadwozia, to elementy charakterystyczne dla nowego modelu.


ZOBACZ TAKŻE:

Audi z dopiskiem RS | To już 20 lat

Audi z dopiskiem RS | To już 20 lat

 

Audi A1 Quattro MTM | Test

Audi A1 Quattro MTM | Test

Więcej o:
Komentarze (10)
Salon Genewa 2014 | Audi S1
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bartekgryko

  Oceniono 7 razy 5

  to nie jest quattro tylko vw haldex czyli 4 motion, quattro jest na torsenie, audi sciemnia troche

 • Gość: wow

  Oceniono 4 razy 0

  Żółte Audi. Szczyt szaleństwa normalnie O_O

 • lechpol

  Oceniono 1 raz -1

  kiedy S0 ?

 • valverde20

  Oceniono 3 razy -1

  pfff i tak dalej w Audi jak i całej grupie VW jest archaiczne wnetrze

 • pukahontas

  Oceniono 5 razy -3

  Wy znawcy i wasze 200 KM. Audi skończyło się wraz z silnikiem R5 turbo 20V kumający wiedza o co chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX