Gazeta.pl > Moto >  AA-Artykuły

Salon Genewa 2014 | Volkswagen Polo FL

Piotr Sielicki
28.01.2014 12:55
A A A Drukuj
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo (fot. Volkswagen)

Volkswagen przedstawił zdjęcia nowego Polo, które 5 lat po premierze ponownie zostanie przedstawione na Salonie Samochodowym w Genewie
40 lat Volkswagena Passata40 lat Volkswagena Passata

Zmodernizowane Polo w wersji trzy- i pięciodrzwiowej, które do sprzedaży wejdzie w okolicach maja, otrzymało typowe dla połowy okresu sprzedaży kosmetyczne zmiany stylistyczne oraz poprawione wnętrze i nową ofertę dotyczącą systemów bezpieczeństwa.

Sprawdź ceny używanych Polo w Polsce

Z zewnątrz nowe Polo poznamy po przeprojektowanych przednim zderzaku, nowych reflektorach, które będą dostępne ze światłami LED do jazdy dziennej, oraz bardziej wyrazistej atrapie chłodnicy. Z tyłu linie nadwozia podkreślono większymi przełamaniami oraz nowymi wkładami lamp. Klienci nadal będą mogli wybierać pomiędzy 15-, 16- i 17-calowymi kołami i piętnastoma kolorami nadwozia.

W środku pojawi się nowa kierownica, zegary oraz panel obsługi klimatyzacji. Na większym 6,5-calowym wyświetlaczu będzie mógł również pojawić się obraz z umieszczonej z tyłu kamery cofania. Inne systemy, które pomogą lub ewentualnie uratują kierowcę i pasażerów, to adaptacyjny tempomat z funkcją hamowania do prędkości 30 km/h, czy automatyczny system hamowania uruchamiający się po mocnej kolizji.

Największe zmiany przeprowadzono jednak w kwestii trzy- oraz czterocylindrowych jednostek napędowych, które albo zostały poprawione albo zastąpione nowymi, bardziej wydajnymi silnikami zapewniającymi lepszą dynamikę i większą ekonomię. W palecie silników benzynowych pojawi się nowa jednostka TSI 1.0 o mocy 90 KM, która trafi pod maskę wersji BlueMotion. Pozostałe silniki benzynowe przeszły jedynie niewielkie zmiany. Mocno zmieniła się za to paleta silników Diesla. Jednostki 1.2 i 1.6 zastąpi silnik 1.4 w trzech różnych wersjach silnikowych. (75, 90 i 105 KM). Silnik w wersji TDI BlueMotion o mocy 75 KM został jedynie dopracowany w kwestii przebiegu momentu, którego wartość zwiększono do 210 Nm. Skrzynie biegów pozostają bez zmian. Klienci będą mogli wybrać 5-biegową lub 6-biegową manualną lub 7-biegowy automat DSG.

Inżynierowie Volkswagena postanowili także popracować nad układem jezdnym i prowadzeniem się nowego wcielenia szóstej generacji Polo. Opcjonalnie będzie ono dostępne z zawieszeniem Sport Select, które umożliwi wybór pomiędzy dwoma poziomami sztywności amortyzatorów. Zamianom uległo także elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Najmocniejsze Polo w historiiNajmocniejsze Polo w historii

Zobacz także

Komentarze (19)
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

2013, 71 900 PLN
2013, 69 990 PLN
2012, 58 900 PLN
2012, 58 900 PLN

Która hybryda jest najlepsza?

  • 40%

    LaFerrari (622)

  • 32%

    McLaren P1 (490)

  • 28%

    Porsche 918 (437)

Liczba oddanych głosów: 1549