Volvo same będą jeździć po Göteborgu

Do 2017 roku Volvo wypuści na ulice Göteborga 100 samochodów zdolnych do samodzielnej jazdy
Czy ufamy autom bez kierowców?Czy ufamy autom bez kierowców?

"Autonomy" to samochody wyposażone w zaawansowane systemy pozwalające im prowadzić za nas. Kierowca może zająć się innymi, niż kierowanie czynnościami i jedynie nadzoruje działanie systemu. Nasza obecność jest potrzebna, ale po naciśnięciu odpowiedniego przycisku komputer przejmuje całkowitą kontrolę nad prowadzeniem samochodu.

Volvo, jak większość czołowych producentów, pracuje nad własną wersją takiego systemu. W przypadku szwedzkiego producenta jest to środek, który ma w przyszłości pomóc znacząco obniżyć ilość ofiar śmiertelnych na drogach. Szwecja postawiła sobie ambitny cel "zero ofiar", który ma zostać osiągnięty do 2020 roku. Volvo programem Drive Me wspiera tę inicjatywę. W zamian władze pozwoliły na obecność stu samochodów na publicznych drogach.

Samochody autonomiczne Volvo mają pojawić się na drogach Göteborga do 2017 roku. Będą poruszać się po obszarze o średnicy ok. 50 km, głównie po dużych arteriach miasta. Wszystkie 100 samochodów to pojazdy testowe i nie ma możliwości nabycia ich w salonach sprzedaży. To wciąż kwestia przyszłości, choć już coraz bliższej.

Drive MeProjekt Volvo Drive Me | Wideo

Więcej o:
Komentarze (4)
Volvo same będą jeździć po Göteborgu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lech2011

  Oceniono 12 razy 2

  Już niedługo Volvo będą jeździć bez kierowców

  A ja już jeżdżę bez volvo !

 • hannes_k

  0

  To sprzeczne z naturą i prawem boskim!
  Gdzie Terlikowski !?

 • sunim

  Oceniono 18 razy -4

  Najpierw bez kierowców, a potem jeszcze bez kierowców i pasażerów. To dopiero będzie szczyt możliwości... Gdy w autach Volvo nie będzie kierowców i pasażerów jest dużą szansa na realizacje planu zero ofiar w autach chińskiego szweda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX