Corvette Stingray w Europie, ale...

Jeszcze w grudniu tego roku nowy Chevrolet Corvette trafi do europejskich dealerów marki. Mamy jednak złą wiadomość, nie ma planów wprowadzenia tego modelu do sprzedaży w Polsce...
Corvette Stingray w Europie Nie ma jednak planów wprowadzenia tego modelu do sprzedaży w Polsce Jeszcze w grudniu tego roku nowy Chevrolet Corvette trafi do europejskich dealerów marki. Nie ma planów wprowadzenia tego modelu do sprzedaży w Polsce. Jeszcze w grudniu tego roku nowy Chevrolet Corvette trafi do europejskich dealerów marki. Mamy jednak złą wiadomość, nie ma planów wprowadzenia tego modelu do sprzedaży w Polsce. Corvette Stingray jest najmocniejszym produkcyjnym Chevroletem Corvette w historii, generującym 466 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowy model jest też najszybszym modelem Corvette - auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,2 sekundy, a w zakrętach osiąga przeciążenia wynoszące ponad 1g. Co więcej, Stingray z silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra jest prawdopodobnie najoszczędniejszym modelem Corvette, jaki kiedykolwiek powstał. Nowy Chevrolet Corvette Stingray dzieli z poprzednikiem zaledwie dwa elementy. W modelu zastosowano nowe podwozie, nową strukturę ramy, nową jednostkę napędową, jak również całkowicie nowy wygląd nadwozia i wnętrza. Auta na rynki europejski są standardowo wyposażone w pakiet Z51, który obejmuje: agresywniej zestrojone zawieszenie, mechanizm różnicowy o elektronicznie sterowanym poślizgu, system smarowania z suchą miską olejową, zintegrowany system chłodzenia hamulców, dedykowane amortyzatory, sprężyny i drążki stabilizatora, większe koła, hamulce i opony oraz pakiet aerodynamiczny. "Podobnie jak model Sting Ray z 1963 roku, najlepsze modele Corvette ucieleśniają ducha wiodących w klasie osiągów, oferując przy tym najnowocześniejsze technologie, zapierający dech w piersiach design nadwozia oraz budzące podziw wrażenia z jazdy", powiedział Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. Chevrolet Corvette - sprawdź najnowsze oferty używanych "Oznaczenie Stingray zajmuje szczególne miejsce w historii motoryzacji", powiedział Ed Welburn, wiceprezes GM ds. globalnego designu. "Zdawaliśmy sobie więc sprawę z faktu, iż nazwa Stingray może zostać wykorzystana wyłącznie w przypadku samochodu nawiązującego do dziedzictwa swoich przodków. W rezultacie powstał model Corvette Stingray, który z jednej strony zrywa z tradycją, a z drugiej strony jest od razu rozpoznawalny na całym świecie, jako Chevrolet Corvette". Corvette Stingray jest produkowany w należącej do General Motors fabryce w Bowling Green w stanie Kentucky. Samochód kosztuje w Europie od 69 990 euro.
Chevrolety Corvette 60 lat Chevroleta Corvette

Corvette Stingray jest najmocniejszym produkcyjnym Chevroletem Corvette w historii, generującym 466 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowy model jest też najszybszym modelem Corvette - auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,2 sekundy, a w zakrętach osiąga przeciążenia wynoszące ponad 1g. Co więcej, Stingray z silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra jest prawdopodobnie najoszczędniejszym modelem Corvette, jaki kiedykolwiek powstał.

Nowy Chevrolet Corvette Stingray dzieli z poprzednikiem zaledwie dwa elementy. W modelu zastosowano nowe podwozie, nową strukturę ramy, nową jednostkę napędową, jak również całkowicie nowy wygląd nadwozia i wnętrza.

Auta na rynki europejski są standardowo wyposażone w pakiet Z51, który obejmuje: agresywniej zestrojone zawieszenie, mechanizm różnicowy o elektronicznie sterowanym poślizgu, system smarowania z suchą miską olejową, zintegrowany system chłodzenia hamulców, dedykowane amortyzatory, sprężyny i drążki stabilizatora, większe koła, hamulce i opony oraz pakiet aerodynamiczny.

"Podobnie jak model Sting Ray z 1963 roku, najlepsze modele Corvette ucieleśniają ducha wiodących w klasie osiągów, oferując przy tym najnowocześniejsze technologie, zapierający dech w piersiach design nadwozia oraz budzące podziw wrażenia z jazdy", powiedział Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Chevrolet Corvette - sprawdź najnowsze oferty używanych

"Oznaczenie Stingray zajmuje szczególne miejsce w historii motoryzacji", powiedział Ed Welburn, wiceprezes GM ds. globalnego designu. "Zdawaliśmy sobie więc sprawę z faktu, iż nazwa Stingray może zostać wykorzystana wyłącznie w przypadku samochodu nawiązującego do dziedzictwa swoich przodków. W rezultacie powstał model Corvette Stingray, który z jednej strony zrywa z tradycją, a z drugiej strony jest od razu rozpoznawalny na całym świecie, jako Chevrolet Corvette".

Corvette Stingray jest produkowany w należącej do General Motors fabryce w Bowling Green w stanie Kentucky. Samochód kosztuje w Europie od 69 990 euro.

Więcej o:
Komentarze (6)
Corvette Stingray w Europie, ale...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • adlerpl

  Oceniono 10 razy 10

  Ciekawe czy będzie można założyć gaz

 • americanmoto

  Oceniono 8 razy 6

  Coś pięknego... Może się zdecydują na sprzedaż w Polsce.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 4

  A TDI bedzie?

 • agoria100

  Oceniono 3 razy 3

  polska jeszcze niejest w europie 1 ale napewno 2

 • wowo5

  Oceniono 2 razy 2

  Swietne auto.

 • marekatlanta71

  Oceniono 2 razy 0

  U nas juz troche tego jeździ i mam mieszane uczucia - z przodu jest przepiękna - wyglada jak Ferrari. Z boku widać ze to. Corvette, sylwetka jest nie do pomylenia. Natomiast z tylu... Z tyłu to siedem nieszczęść - wyglada jak karykatura Camaro.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX