Taki jest nowy Nissan Qashqai

Po wielodniowym podgrzewaniu atmosfery, Nissan oficjalnie ujawnił model Qashqai drugiej generacji. Wielka premiera crossovera odbyła się w Londynie
Taki jest nowy Nissan Qashqai Nissan oficjalnie ujawnił model Qashqai drugiej generacji Nissan oficjalnie ujawnił model Qashqai drugiej generacji. Wielka premiera crossovera odbyła się w Londynie. Sprzedaż rozpocznie się w lutym 2014 r. Po wielodniowym podgrzewaniu atmosfery, Nissan oficjalnie ujawnił model Qashqai drugiej generacji. Wielka premiera crossovera odbyła się w Londynie Pierwszy Qashqai zadebiutował w 2007 roku. Model ten okazał się strzałem w dziesiątkę Nissana. Do tego czasu nabywców znalazło ponad 2 mln egzemplarzy modelu na całym świecie. Jego nowa odsłona ma wszelkie predyspozycje, by kontynuować ten sukces. Na początku należy zauważyć, że nowy Qashqai prezentuje się atrakcyjnie, a samochody również kupuje się oczami. Kompaktowy crossover w nowej odsłonie jest pierwszym modelem zbudowanym na nowej platformie CMF sojuszu Renault-Nissan. Auto jest o 49 mm dłuższe oraz o 20 mm szersze i 15 mm niższe od swojego poprzednika. Mimo zmiany tego ostatniego wymiaru, ilość miejsca nad głową z przodu i z tyłu wzrosła o 10 mm. Druga generacja Qashqaia jest też lżejsza - nawet o 40 kg w przypadku niektórych wersji, mimo bogatszego wyposażenia standardowego. Gama jednostek napędowych będzie się składać wyłącznie z turbodoładowanych silników o mniejszej pojemności (downsizing). Do wyboru będą następujące jednostki: benzynowe 1,2 DIG-T 115 KM i 1,6 DIG-T 150 KM oraz wysokoprężne 1,5 dCi 110 KM i 1,6 dCi 130 KM. Silniki współpracują z sześciostponiową skrzynią manualną. Za dopłatą jednostka 1.6 dCi może być sprzężona z nową bezstopniową przekładnią Xtronic. Używany Nissan Qashqai - sprawdź oferty Nowy Qashqai nadal będzie oferowany z napędem na przednie lub wszystkie koła ALL-MODE 4x4-i. Natomiast model ten nie będzie już dostępny w wersji siedmioosobowej. Taka opcja będzie teraz dostępna w nowym Nissanie X-Trail. Samochód wyposażono w najnowsze technologie. W skład pakietu Safety Shield wchodzą: autonomiczny system hamowania awaryjnego, system monitorujący zachowanie kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych, a także kilka innych układów wspomagających kierowcę. Dostepny jest również asystent parkowania. Nissan Qashqai nadal będzie produkowany w angielskich zakładach koncernu w Sunderland, gdzie powstają również modele: Juke, Note oraz elektryczny Leaf. Sprzedaż rozpocznie się w lutym 2014 roku.
Nowy Nissan X-Trail Salon Frankfurt 2013 | Nissan X-Trail

Pierwszy Qashqai zadebiutował w 2007 roku. Model ten okazał się strzałem w dziesiątkę Nissana. Do tego czasu nabywców znalazło ponad 2 mln egzemplarzy modelu na całym świecie. Jego nowa odsłona ma wszelkie predyspozycje, by kontynuować ten sukces.

Na początku należy zauważyć, że nowy Qashqai prezentuje się atrakcyjnie, a samochody również kupuje się oczami. Kompaktowy crossover w nowej odsłonie jest pierwszym modelem zbudowanym na nowej platformie CMF sojuszu Renault-Nissan. Auto jest o 49 mm dłuższe oraz o 20 mm szersze i 15 mm niższe od swojego poprzednika. Mimo zmiany tego ostatniego wymiaru, ilość miejsca nad głową z przodu i z tyłu wzrosła o 10 mm. Druga generacja Qashqaia jest też lżejsza - nawet o 40 kg w przypadku niektórych wersji, mimo bogatszego wyposażenia standardowego.

Gama jednostek napędowych będzie się składać wyłącznie z turbodoładowanych silników o mniejszej pojemności (downsizing). Do wyboru będą następujące jednostki: benzynowe 1,2 DIG-T 115 KM i 1,6 DIG-T 150 KM oraz wysokoprężne 1,5 dCi 110 KM i 1,6 dCi 130 KM. Silniki współpracują z sześciostponiową skrzynią manualną. Za dopłatą jednostka 1.6 dCi może być sprzężona z nową bezstopniową przekładnią Xtronic.

Używany Nissan Qashqai - sprawdź oferty

Nowy Qashqai nadal będzie oferowany z napędem na przednie lub wszystkie koła ALL-MODE 4x4-i. Natomiast model ten nie będzie już dostępny w wersji siedmioosobowej. Taka opcja będzie teraz dostępna w nowym Nissanie X-Trail.

Samochód wyposażono w najnowsze technologie. W skład pakietu Safety Shield wchodzą: autonomiczny system hamowania awaryjnego, system monitorujący zachowanie kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych, a także kilka innych układów wspomagających kierowcę. Dostepny jest również asystent parkowania.

Nissan Qashqai nadal będzie produkowany w angielskich zakładach koncernu w Sunderland, gdzie powstają również modele: Juke, Note oraz elektryczny Leaf. Sprzedaż rozpocznie się w lutym 2014 roku.

Więcej o:
Komentarze (92)
Taki jest nowy Nissan Qashqai
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 40 razy 20

  Bałem się , że to schrzanią, ale chyba dali radę.
  --
  parada karzełków

 • Gość: witoldking

  Oceniono 44 razy 14

  ładny

 • lukasz2010

  Oceniono 24 razy 12

  Jeszcze tę nazwę mogliby zmienić, bo ta wpada w ucho jak emeryt do kasyna.

 • Gość: Bart

  Oceniono 20 razy 10

  Hu... ix35 :)

 • Gość: zdzislawzakalec

  Oceniono 26 razy 8

  Jeden z niewielu ładnych Nissanów. Parę dni temu widziałem na żywo Nissana Leaf i zacząłem zastanawiać się co palą ich projektanci.

 • Gość: bmiara

  Oceniono 41 razy 7

  Oj, będzie się świetnie sprzedawał. Ładny, elegancki, nieudziwniony, ma dobrą markę - lider segmentu. O ile nie projektanci nie zrobili jakiegoś kardynalnego błędu - murowany hit.

 • Gość: bobik

  Oceniono 2 razy 2

  Z tyłu jedzie troche mitsu. Z przodu o dziwo niczym:)
  Więc jeszcze jest coś do wymyslenia:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX