Saab coraz bliżej produkcji seryjnej

Bywa że bankructwo nie oznacza definitywnego końca. Tak jest w przypadku marki Saab. Nowy właściciel szykuje się do wznowienia produkcji w Szwecji
Saab 9-3 (2002-2011) - opinie Moto.plUżywane: Saab 9-3 (2002-2012) - opinie

W środę 18 września o 12.30 z linii produkcyjnej w fabryce w Trollhattan zjechał pierwszy "nowy" Saab. W rzeczywistości samochód nie jest nowy, a do rozpoczęcia produkcji seryjnej jeszcze daleko.

National Electric Vehicle Sweden (NEVS) to firma mająca prawa do marki Saab, ale też do produkcji modelu 9-3 z 2002 roku. Właśnie ten model będzie pierwszym "nowym" Saabem. Jednak ze względu na konieczność zastosowania nowych podzespołów samochód musi przejść przez fazę testów. To powoduje, że na rozpoczęcie produkcji seryjnej musimy poczekać około roku.

Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących napędu. Zgodnie z nazwą firmy nowy Saab powinien być samochodem "czysto" elektrycznym. Wiemy że rozważana jest także wersja napędzana silnikiem spalinowym. Na choćby wstępną specyfikacje musimy jeszcze poczekać.

Więcej o:
Komentarze (15)
Saab coraz bliżej produkcji seryjnej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bre

  Oceniono 9 razy 7

  bdb wiadomość, piękne auta i tak zupełnie inne od marketowych współczesnych aut. Miejmy nadzieję, że zaskoczą czymś pozytywnie.

 • Gość: RaM

  Oceniono 5 razy 5

  Na SaabsUnited było zbliżenie na emblemat. To jest teraz chyba czarne kółko (no ciemne) z napisem SAAB.

  Pozdrawiam Sabinki z Saabworld.net ;)

 • Gość: pat

  Oceniono 11 razy 5

  Z zewnątrz ten samochód nadal wygląda dobrze, na pewno lepiej niż koszmarek BMW F30, nie mówiąc już o Passatach, Avensisach itd. Niestety środek od czasu "unifikacji" z GM był fatalny, ale może to się zmieni..

 • Gość: ag

  Oceniono 10 razy 2

  W momencie reaktywacji to będzie 12-letnie auto (baza w postaci Vectry jeszcze starsza). W tym czasie zazwyczaj jest dwukrotna zmiana modelu. Już widzę te kolejki w salonach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX