Nissan będzie produkować... zegarki?

Nissan zaprezentował swój pierwszy koncepcyjny zegarek. Nismo smartwatch ma umożliwiać nawiązanie połączenia pomiędzy kierowcą a samochodem. Projekt jest realizacją planów Nissana w zakresie dostarczania danych biometrycznych, które poprawią osiągi pojazdu i wydajność kierowcy

Zegarek został stworzony specjalnie dla kierowców sportowych samochodów z serii Nissan Nismo. Smartwatch ma za zadanie przekazywać kierowcy dane biometryczne w czasie rzeczywistym. Zegarek umożliwia:

- monitorowanie wydajności pojazdu poprzez odczyty średniej prędkości i zużycia paliwa,

- uzyskanie dostępu do systemu telematycznego pojazdu i danych dotyczących osiągów uzyskiwanych na torze,

- zapoznawanie się z danymi biometrycznymi dzięki użyciu pulsometru,

- łączenie się z samochodem za pomocą aplikacji na smartfon z wykorzystaniem technologii Bluetooth Low Energy,

- odbieranie spersonalizowanych informacji od Nissana.

„Przenośna technologia szybko zyskuje na popularności, a my chcemy wykorzystać ją, tak aby uczynić markę Nismo bardziej przystępną. Na torze wyścigowym Nissan wykorzystuje najnowocześniejsze biometryczne technologie szkoleniowe w celu poprawy wyników kierowców Nismo. Teraz pragniemy zaoferować tę technologię miłośnikom naszej marki, aby spotęgować ich doznania podczas jazdy i zwiększyć radość płynącą z posiadania samochodu Nismo." - powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor generalny ds. komunikacji marketingowej Nissana na Europę.

Nismo Watch będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, białej oraz w czarno-czerwonej. Zegarek będzie wyposażony w baterię litową, ładowaną przez kabel micro-USB. W normalnych warunkach użytkowania czas pracy baterii wynosi siedem dni. Interfejs użytkownika obsługuje się przy użyciu dwóch przycisków, a zegarek zapina się na nadgarstku za pomocą prostego zaczepu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Nissan będzie produkować... zegarki?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragi102

  Oceniono 4 razy 0

  NISSAN GTR to obecnie najlepszy supersportowy samochód świata
  i nawet dekle dziennikarskie tego nie zmienia hehe

 • flying_croc

  Oceniono 4 razy 0

  "Projekt jest realizacją planów Nissana w zakresie dostarczania danych biometrycznych"
  Dziękuję, już Nissana nie kupię. Wystarczy, że już mnie podsłuchują. Biometryki mojej nie dostaną. Dziś pulsometr, jutro odciski, kto wie co dalej.

  "poprawią osiągi pojazdu i wydajność kierowcy"
  Ale niby jak? Będzie mnie szczypać w pośladki gdy będę przysypiać z nudów? :) Bądźmy rozsądni, TAKI poziom poprawiania osiągów poza torem wyścigowym to zbytek.

  Swoją drogą, spoglądanie co chwila na zegarek by podpatrzeć średnio ważne komunikaty które i tak są zdublowane na desce rozdzielczej jest TAKIE BEZPIECZNE.

  "odbieranie spersonalizowanych informacji od Nissana"
  Znaczy się reklamy. Super. No wręcz nie mogę się doczekać, kiedy zaproponują mi przedłużoną jazdę próbną w Micrze którą mogę kupić w niesamowicie "niskooprocentowanym" kredycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX