Ferrari 458 Speciale w akcji | Wideo

Ferrari właśnie pokazało oficjalne wideo z Ferrari 458 Speciale. Widać, słuchać i czuć, że jest to wyjątkowy model pięknej Italii

Pod maskę nowej wersji Italii trafiła najmocniejsza wolnossąca jednostka V8 w historii marki i obecnie najmocniejszy dostępny w sprzedaży tego typu silnik. Techniczne dzieło sztuki wykonane głównie z karbonu i aluminium generuje z 4,5 litra aż 605 KM. Oznacza to, że inżynierom z Maranello udało się wycisnąć 135 KM z jednego litra. Dzięki niemu Speciale jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy (458 Italia robi to w 3,4), 200 km/h zobaczymy na liczniku po 9,1 sekundy. Nowe wcielenie Italii jest też o 1,5 sekundy szybsze na torze testowym w Fiorano. W szybkiej jeździe ma pomagać także nowy system nazwany SSC. Dzięki niemu elektronicznie sterowany tylny dyferencjał lepiej rozdziela moc pomiędzy koła.

Zobacz nowe wideo Ferrari 458 SpecialeZobacz nowe wideo Ferrari 458 Speciale

Nowe Ferrari jest lżejsze o 90 kg. Speciale otrzymało także nowy aktywny pakiet ospoilerowania. Oznacza to, że wybrane elementy przedniego i tylnego zderzaka są ruchome. Z tyłu widać wyraźnie także nowy dyfuzor. O pasujące do wyglądu całego auta wkomponowania czysto wyścigowych elementów areodynamiki, Ferrari poprosiło specjalistów z Pinifarniny. Z wyglądu Speciale poznamy również po niebiesko białym pasie idącym przez środek nadwozia. W szybkiej jeździe ma pomagać także nowy system nazwany SSC. Dzięki niemu Elektronicznie sterowany tylny dyferencjał lepiej rozdziela moc pomiędzy koła.

Chcesz mieć swoje Ferrari 458? Sprawdź polskie ceny

Więcej o:
Komentarze (9)
Ferrari 458 Speciale w akcji | Wideo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wasataszpilka

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli chyba mają rekord w tej chwili. Pamiętam że kilka lat temu Honda S2000 miła rekord świata ze swoimi 120 KM z litra pojemności.
  szrociaki.blogspot.com/

 • wielkilebowski

  Oceniono 4 razy 2

  Dzisiaj na A2 pomiędzy Koninem a Poznaniem wyprzedzała mnie ( bo przecież nie ja ją;) 458 Italia w czarnym macie na szwajcarskich blachach. Piękny widok i ten dźwięk:))))

 • 1000dancers

  0

  @wielkilebowski
  Trza było go przyblokować dłużej byś się cieszył tym widokiem.

 • blue911

  Oceniono 7 razy -5

  Lamborghini rulezzzzz !!!!...........................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX