Salon Frankfurt 2013 | SupeRszybki Golf

Jest o 30 KM mocniejszy i o 18% oszczędniejszy od swojego poprzednika. Nowy Golf R jest też najszybszą seryjną wersją bestselera z Wolfsburga

Nie jest już żadną tajemnicą, że pod maską R-ki pracuje 300-konna wersja odmiana silnika 2.0 TSI. Wiadomo też, że maksymalny moment obrotowy wynosi 380 Nm. Niestety Volkswagen nie podaje obrotów przy których owe wartości są uzyskiwane. Wiadomo jednak jak wpływają na osiągi samochodu. Mówiąc krótko, jest dobrze.

Całe dobro produkowane przez silnik przekazywane jest na wszystkie koła. Pośrednikiem może być ręczna skrzynia o sześciu przełożeniach lub dwusprzęgłowe DSG także sześciobiegowe. W pierwszym przypadku przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 5,1 sekundy, ale w drugim już tylko 4,9 s. To oznacza wartości poprawione o 0,6 sekundy w stosunku do poprzedniej generacji. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Volkswagen Golf R - test | Za kierownicąZobacz jak oceniliśmy poprzedniego Golfa R - test

Układ napędowy nie zmienił się pod względem koncepcji. Do doskonała wiadomość, bo oznacza stały napęd na wszystkie koła. Doskonała trakcja i dobra zabawa zimą gwarantowane. Jest to dopracowana, najnowsza generacja układu 4Motion.

VW Golf R ma sportowe zawieszenie, obniżone w stosunku do zwykłych wersji o 20 mm. W opcji znajdzie się adaptacyjne zawieszenie DCC. Auto wyposażone jest w układ ESP pracujący także w trybie Sport. Na potrzeby jazdy po torze będzie go można zupełnie odłączyć.

Na rynek niemiecki Golf R trafi jeszcze w tym roku, a jego cena zaczynać się będzie od 38 325 euro. W Polsce Golf R ma być nieznacznie droższy od poprzedniej generacji.

Więcej o:
Komentarze (35)
Salon Frankfurt 2013 | SupeRszybki Golf
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • potulnyqumotr

  Oceniono 55 razy 43

  Zakład Fotograficzny im. Vincenta Rostowskiego już czeka na nabywców oferując gustowną i profesjonalną sesję zdjęciową na polskich drogach.

 • Gość: rraaddeekk

  Oceniono 18 razy 12

  Nowy król hot-hatchy? Przyspiesza do setki w 4,9 s.

  Odpowiedź na tak postawione pytanie: Nie.
  Uzasadnienie: Mercedes A AMG. 4,6 s.

 • k2i

  Oceniono 22 razy 6

  dla mnie hot haczem czy jak wy to nazywacie jest bezdyskusyjnie honda Type R albo mazda MPS, obie wyglądają na HOT i silniczki tam pracują na HOT. Ci z VW w ogóle się nie postarali zrobili przeciętny samochód za nieprzeciętną cenę....do bani. Gdyby to choć trochę było podobne do sirocco to bym uznał że VW zaczy na robić ładne i szybkie samochody, a tak to wyszedł kolejny kwadratowy mega zachowawczy golf który od 3 generacji się praktycznie zmienił. Mnie ten golf wygląda na golfa 3 po 4ech liftingach:D

 • sselrats

  Oceniono 10 razy 4

  Golf R bestselerem? To znaczy sprzedaja tej tej wersji wiecej niz jakiejkolwiek innej?

 • osmiol

  Oceniono 5 razy 3

  co to jest "300-konna wersja odmiana"?

 • kamito

  0

  Czyli cena w granicach 120tys czyli całkiem przyzwoicie jak na 300KM pod maską napęd na cztery koła i 4,9 s do setki

 • skjskj

  Oceniono 8 razy 0

  super golf za super cene.hmmmm warto;)

  ---------------------------------------
  www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/08/nie-wychowuj-pirata-drogowego.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX