Nissan GT-R Nismo | Godzilla kontratakuje

Nissan przystępuje od 2014 roku do ataku na samochody super sportowe. Wersja Nismo ma pokazać kto tu rządzi. Prototypy jeżdżą już po drogach

Alicja i Porsche 911 Turbo CabrioAlicja i Porsche 911 Turbo Cabrio

Japończycy chcą się wyraźniej bardziej sportowo pozycjonować swoją markę. Widać to po ostatnim wprowadzeniu na rynek europejski szeregu modeli Nismo. Kupić można wszystko -od Juke do 370Z. Na początku przyszłego roku Nissan przedstawi również swój topowy model GT-R w wersji Nismo. Oznacza to tylko jedno - więcej mocy!

Jeśli dać wiarę w pierwsze doniesienia to moc 3,8 litrowego silnika V6 biturbo będzie wynosiła ponad 600 KM. Moc przenoszona będzie na cztery koła. Poprawiona zostanie aerodynamika auta. Przy opracowaniu tego modelu Nissanowi pomaga znana z F1 firma Williams.
Nowy model ma być znacznie lżejszy. Zmienione będzie zawieszenie i układ hamulcowy tak, żeby podołać mocy i osiągom auta.

Cele Japończyków są dwa: ustanowić nowy rekord przejazdu pętli północnej na torze Nurburgring i pokonać Bagatti Veyrona w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h.

Więcej o:
Komentarze (10)
Nissan GT-R Nismo | Godzilla kontratakuje
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragi102

  Oceniono 14 razy 8

  mówiłem i to nie raz że NISSAN GTR miażdźy wejrona na samym starcie jak pluskwę hehe

 • Gość: fajter

  Oceniono 9 razy 7

  "abc" chyba sobie żartujesz jeździłem gtr'em prezentmarzen.com/jazda-nissan-gt-r/ i powiem ci że to niesamowite przeżycie. a veron? dla mnie jest po prostu brzydki ;)

 • wasataszpilka

  Oceniono 4 razy 4

  No w końcu GT-R pokaże pazury
  szrociaki.blogspot.com/

 • pluuto

  Oceniono 10 razy -8

  Będzie tak, jak z Porsche... może i GT-R okazał się lepszy, ale dla większości kupców nie ma to żadnego znaczenia bo sprzedaż GT-R w porównaniu do Porsche jest marginalna bo Porsche to coś więcej... tak samo Veyron,. To jest Bugatti, luksusowy samochód o potężnej mocy, poza przyśpieszeniem oferuje dużo więcej a tutaj to jakiś Nissan, czyli coś co kojarzy się z Nissanem Note, czyli plastikowym wozidełkiem... żadna cena nie pomoże bo jak się ma kasę, to oczekuje się czegoś dużo więcej

 • Gość: abc

  Oceniono 12 razy -8

  Fantastycznie, że do 100km/h chcą być szybsi od Veyrona, tyle że później w porównaniu do tego "rywala" dostaje spore baty. Chyba mało kto już (poza nimi) jara się przyspieszeniem do 100

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX