Światowy rekord Skoda Citigo CNG!

Skoda Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył Skodą na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę
Fabryczni tunerzy - Skoda RSFabryczni tunerzy - Skoda RS

Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, średnie zużycie paliwa Skody Citigo CNG wyniosło 2,39 kilograma gazu ziemnego na 100 kilometrów. Jest to o ponad 0,5 kg mniej od danych, jakie podaje producent dla cyklu łączonego według NEFZ, które wynoszą 2,9 kilograma.

„Tym rezultatem pokazaliśmy, co można osiągnąć z dobrymi pomysłami, intensywną pracą rozwojową i ciągłą optymalizacją techniczną. Do tego dochodzi udana stylistyka SkodyCitigo, jej mała masa własna oraz mały opór aerodynamiczny. Dzięki temu Skodą Citigo CNG można było osiągnąć ten rekord” - powiedział dr Frank Welsch, Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego Skody Auto.

Absolutny rekord zużycia paliwa, Skoda Citigo CNG ustanowiła na przedostatnim etapie pięciodniowej podróży przez dziewięć krajów Europy. Na tym 515-kilometrowym odcinku, Plattner uzyskał średnie zużycie paliwa 2,04 kilograma na 100 kilometr.

„Prawdziwie wszechstronne auto na długie trasy, które mnie nigdy nie zawiodło i którym można zdumiewająco komfortowo podróżować. Citigo świetnie można pokonywać także długie trasy. Czterodrzwiowe auto dało mi wiele radości z jazdy”- Austriak tak chwali swego oszczędnego towarzysza.

Plattner, mistrz jazdy o kropelce, w pięć dni przejechał z Wenecji do Sztokholmu - łącznie przez dziewięć krajów, od Włoch przez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy i Danię do Szwecji. Była to podróż ze skrajnymi warunkami: żar z nieba we Włoszech, ulewa w Austrii i niekoniecznie wszędzie autostrada. Skoda Citigo CNG perfekcyjnie pokonała trasę. Plattnerowi na końcu podróży przez Europę, z budżetu 100 euro na paliwo pozostało jeszcze 18 euro i 76 centów. Tym samym czeska marka podkreśliła swoją umiejętność produkcji szczególnie oszczędnych modeli, które mają świetne właściwości użytkowe.

Więcej o:
Komentarze (49)
Światowy rekord Skoda Citigo CNG!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 197 razy 177

  Następną Skodę trzeba będzie doić co 100km, bo paliwa będzie przybywać.
  --
  parada karzełków

 • saldek

  Oceniono 54 razy 54

  To się zdecydujcie: "NOWE Nowy rekord! Ta Skoda pali tylko 2,39 l/100" czy "średnie zużycie paliwa ŠKODY Citigo CNG wyniosło 2,39 kilograma gazu ziemnego na 100 kilometrów" Kg gazu ziemnego to nie jest litr gazu ziemnego

 • Gość: my

  Oceniono 39 razy 33

  Oczywiście, samochody palą coraz mniej, a ciągle tyle samo ;) i tak już od nastu lat

 • Gość: pepe

  Oceniono 25 razy 21

  myslalem ze chodzi o olej do silnika...

 • Gość: Hiszpan25

  Oceniono 29 razy 21

  a jaka wyszla predkosc srednia z tej wycieczki? bylo tego ze 40km/h?
  ludzie zazwyczaj wsiadaja do auta bo chca byc u celu szybciej niz jadac konno - po to przesiedli sie do samochodow... Konie spalaly 0.000l/100km :)

 • Gość: Hiszpan25

  Oceniono 16 razy 12

  "Plattner, mistrz jazdy o kropelce, w pięć dni przejechał z Wenecji do Sztokholmu - łącznie przez dziewięć krajów, od Włoch przez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy i Danię do Szwecji. Była to podróż ze skrajnymi warunkami: żar z nieba we Włoszech, ulewa w Austrii i niekoniecznie wszędzie autostrada. Skoda Citigo CNG perfekcyjnie pokonała trasę. Plattnerowi na końcu podróży przez Europę, z budżetu. 100 euro na paliwo pozostało jeszcze 18 euro i 76 centów."
  a ile wydal na noclegi?!
  to ja juz wole swoje auto palace w tracie nawet 100l/100km ale pozwalajace mi zrobic ta trase powiedzmy w 2 dni. calkowity koszt wycieczki i tak wychodzi nizszy bo 4 noclegi tez kosztuja niemalo. Wenecja - Sztokcholm to powiedzmy 2200km czyli jadac normalnym autem z normalnymi predkosciami do pokonania w 21h (nawet wg google maps)

 • skjskj

  Oceniono 31 razy 11

  No to tylko pogratulować. Szkoda że niewymienili napraw itd itp

  ________________________________________________
  www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/08/nie-wychowuj-pirata-drogowego.html

 • Gość: tomo

  Oceniono 11 razy 9

  Na głównej jest 2.39l/100 km, w artykule 2.39 kg CNG/100km. Mój smart pali według tego standardu w takim razie 0,005/100l (PIĘĆ TYSIĘCZNYCH!!!) na głownej a w szczegółach jest to 0.005 tony PB98 czyli 6l/100km . Czytasz i wiesz więcej.

 • Gość: Policzyłem

  Oceniono 16 razy 8

  Uwzględniając wartość energetyczną, ciężar właściwy oraz koszty kompresji, to szału dupy nie ma. Niestety. Wychodzi równowartość około 6 litrów diesla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX