Salon Frankfurt 2013 | Kia Niro

We Frankfurcie Kia pokaże studium nowego crossovera segmentu B opracowanego specjalnie z myślą o europejskich gustach

Sukces Nissana Juke w Europie spowodował, że teraz każdy producent chce mieć podobne auto w swojej ofercie. Na rynku są już Opel Mokka, Peugeot 2008, Renault Captur, a w kolejce czekają już kolejne, jak choćby Ford EcoSport. Kia ma co prawda crossovera zwanego Soul, ale popularność zdobył głównie w USA. Europa potrzebuje czegoś innego i tym czymś ma być Niro.

Za projekt odpowiada Gregory Guillaume, szef europejskiego studia stylistycznego Kii. Cechy szczególne prototypu Niro, to dwukolorowe nadwozie, jaśniejsze w górnej części oraz drzwi podnoszone do góry, niczym w aucie sportowym oraz żółte akcenty, które znajdziemy nawet na bieżniku opon.

Niewykluczone, że Kia pochwali się przy okazji nowym układem napędowym. Z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie układ hybrydowy, gdzie silnik benzynowy będzie miał małą pojemność. Obecnie jedyna hybryda w salonie Kii to Optima (2.0 + silnik el.).

Co produkuje Kia?Co produkuje Kia?

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Frankfurt 2013 | Kia Niro
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • yagres

  Oceniono 8 razy 8

  Science fiction ale prawdziwe! Nieźle, jestem pod wrażeniem. Zbyt futurystyczny zarówno z zewnątrz jak i od środka. Młodzi, bogaci i ekstrawaganccy będą kupować. Brawo dla Kii!

 • Gość: hmmm

  Oceniono 4 razy 2

  tylko jak odsunac lub dosunac siedzenie?

 • pan_tempura

  Oceniono 2 razy 2

  piękna. pierwsza kia, która mi się podoba do tego stopnia, że chciałbym ją mieć :)

 • Gość: hiszpan25

  Oceniono 4 razy 2

  kolejny koncept ktory po wejsciu do produkcji zapewne bedzie nie do rozpoznania :)
  na targach pokazany futurystyczny model a produkcyjna wersja zaloze sie ze bedzie nudna i nie bedzie w niej za wiele z tych designerskich detali. jak chocby przednie fotele zespolone z obudowa tunelu czy drzwi unoszone do gory.

 • Gość: bb

  Oceniono 6 razy 0

  Jak dla mnie - kosmos.. A ta obudowa tunelu między fotelami idealna do bzykania. Wreszcie ktoś pomyślał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX