Opel Adam LPG dla oszczędnych

Wiele osób nie ma problemu z tym, by zapłacić dużo za samochód, ale potem nie chcą one wydawać zbyt wiele na paliwo, o czym można się przekonać na stacji paliw przy dystrybutorze LPG. Dla takich klientów Opel przygotował fabryczną wersję modelu Adam z instalacją gazową
Opel Adam | Galeria

Opel stale powiększa swoją ofertę modeli zasilanych gazem LPG. Obok Corsy, Astry, Merivy, Zafiry Tourer i Insignii, Adam jest już szóstym modelem z możliwością zakupu z fabryczną instalacja gazową.

Oferta dotyczy wolnossącego silnika o pojemności 1,4 litra i mocy 87 KM. Opel podaje, że na paliwie LPG Adam zużywa średnio 6,9 litra na 100 km, redukując koszty o połowę w porównaniu do jazdy na benzynie. Zasięg auta na gazie wynosi ok. 500 km, a na obu zbiornikach wzrasta do 1 200 km.

Niewątpliwymi zaletami instalacji oferowanej przez producenta jest brak utraty gwarancji na samochód oraz jej fachowy montaż, który nie zmniejsza pojemności bagażnika (35-litrowy zbiornik LPG jest montowany pod podłogą).

Opel Adam nie jest tani, również w odmiana 1.4 LPG ecoFLEX. Na rynku niemieckim auto kosztuje od 16 150 euro, polskie ceny nie są jeszcze znane.

Więcej o:
Komentarze (7)
Opel Adam LPG dla oszczędnych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wasataszpilka

  Oceniono 8 razy 4

  Kolejny przykład który zamknie gęby inteligentnym inaczej, którzy twierdzą, że "gdyby gaz LPG był taki fajny to robili by go fabrycznie". Robią to i to już od dobrych 30 lat, więc najwyższa pora wyjść z jakskin:D
  szrociaki

 • Gość: WilQ

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko ta nazwa...

 • auto-blog

  Oceniono 3 razy 1

  To jest przede wszystkim za drogie auta by go oszczędny kupił.
  ----
  Sklep Motoryzacyjny - www.e-autosklep.pl

 • Gość: m

  Oceniono 6 razy -2

  Śmieszą mnie ludzie którzy utopili w nowe auto 50 000 zł z LPG i chwalą się że oszczędzają 2 tys.zł rocznie chociaż ich auto po 3-4 latach straciło 25 000 zł na wartości....Czyli w sumie stracili a nie zyskali:)

 • Gość: m

  Oceniono 6 razy -4

  Jeśli ktoś nie ma problemu żeby zapłacić dużo za auto to tym bardziej nie ma problemu żeby wydać miesięcznie 100-200 zł więcej na paliwo ;-)
  A jeśli ktoś naprawdę chce zaoszczędzić to kupuje używany zadbany samochód zamiast nowego i oszczędza
  20-30 tys.zł a nie jakieś grosze 2000 zł rocznie na paliwie:)

  Buuuuhahaha:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX