Salon Frankfurt 2013 | Audi A8 | Patrz mi prosto w oczy

Topowy model Audi otrzyma jeszcze w tym roku facelifting. Od ostatniej modernizacji minęło cztery lata. Nowe A8 zostanie pokazane na salonie samochodowym we Frankfurcie

Dziewczyna i samochód: Matylda i Audi RS4 AvantDziewczyna i samochód: Matylda i Audi RS4 Avan

Zewnętrzne zmiany luksusowej limuzyny będą sygnałem, w którą stronę pójdzie zupełnie nowa generacja A8. Ta pojawi się na rynku na przełomie roku 2016/2017. Póki co modyfikacji ulegnie głównie przód i tył nadwozia. Zupełną nowością mają być m.in. zaawansowane technicznie reflektory LED. Są to światła nowej generacji z technologią Matrix-LED. Składają się one z 25 diod LED w kształcie charakterystycznych pasków. Światła mają oświetlać drogę bardziej selektywnie i wydajnie, a do tego również nie oślepiać. Promień światła będzie się dostosowywać zastanej na drodze sytuacji. Dzięki podłączeniu do kamery i systemu nawigacji oświetlenie będzie się odpowiednio zmniejszać lub zwiększać. System ma również funkcjonować na krętych drogach. Połączenie z nawigacją pozwala systemowi przygotować elektronicznie, a nie jak do tej pory mechanicznie inny kąt padania światła i to wszystko jeszcze zanim kierowca zdąży skręcić.

Opcjonalnie światła Matrix-LED mogą współpracować z systemem Night Vision. Jeśli czujniki wykryją człowieka światła LED odpalą trzy krótkie sekwencje długich świateł, a kierowca otrzyma dodatkowe ostrzeżenie. Kierunkowskazy w postaci sekwencyjnie podświetlanych zespołów diod LED.

Okręt flagowy Audi - używany tańszy niż myślisz

Prawdopodobnie zmienione zostanie również wnętrze. Tu standardy wyznacza nowa S-klasa. Audi otrzyma m.in. Connect System z Google Maps Street View, aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym i bezpośredni dostęp do portali społecznościowych.

W ofercie pozostanie największy silnik - jednostka W12 o pojemności 6,3 litra i mocy 500 KM. Oprócz tego wybrać będzie można jeden z silników TFSI o pojemności 3,0 i 4,0 litra czy nowego diesla V8, 4,2 litra, 382 KM. Poza tym niezmiennie pojawi się model S8 i wersje hybrydowe.
Premiera nowego modelu ma odbyć się już w najbliższą środę - 21 sierpnia.

Zapowiedź premiery nowego Audi A8 - wideo Zapowiedź premiery nowego Audi A8 - wideo

Tak funkcjonują kierunkowskazy nowego Audi A8 - wideo Tak funkcjonują kierunkowskazy nowego Audi A8 - wideo

Więcej o:
Komentarze (11)
Salon Frankfurt 2013 | Audi A8 | Patrz mi prosto w oczy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ja

  Oceniono 9 razy 5

  zawsze uważałem, że ktoś kto robi dużą kasę nie ma czasu na pisanie bzdetów w @=na forach czy portalach społecznościowych. CZytając, że nowa A8 uzyska dostęp właśnie do tego typu portali, zastanawiam się, czy kolejna będzie moja lodówka, kuchenka...

 • Gość: falfn

  Oceniono 36 razy 4

  Wygląda tak samo nudno i bezpłciowo jak model sprzed 13 lat.
  No ale dodali nowe ledy, brawa dla niemców za postęp. Pod maską tradycyjnie TFSI - najbardziej awaryjna gama silników ostatniej dekady...

 • eurotaxt

  Oceniono 6 razy 2

  Audi czy Volkswagen w ostatnich latach mają jakiegoś bzika z tymi lampami, wogóle oświetleniem. Ledy z przodu, tyłu, z boku, w środku. Czasem jadąc z naprzeciwka nie wiem czy to seryjne rozwiązanie czy jakiś wściekły tuning. Ale cóż ludziom się to podoba, a to dla producenta aut przecież najważniejsze.

 • Gość: corka_rzadowego_herszta_pinokia

  Oceniono 15 razy 1

  Projektował ten sam gość co robił pantzervageny tiger 4 adolfowi... Ta sama toporność.

 • Gość: Hmmm

  Oceniono 4 razy -2

  Niedawno chyba opel pokazywał takie reflektory?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX