Nowy roadster z Japonii?

Jak wynika z informacji pochodzących z kraju producenta, Suzuki rozważa przywrócenie do gamy modelowej, prawie nieznanego w Polsce Cappuccino
Toyota Hybrid Auris Touring Sports | Test Toyota Hybrid Auris Touring Sports | Test

Mały dwuosobowy roadster był produkowany w latach 1991 - 1997 i trafiał do wybranych Państw, gdzie obowiązuje ruch prawostronny. Samochód był stworzony według znanej w powojennej Japonii technice „kei car”, czyli lekkich i małolitrażowych samochodów.

Sprawdź ceny nowych Suzuki

Nowe Cappuccino miałoby podobną genezę i jak wynika z informacji pozostałoby małych rozmiarów klasycznym roadsterem z napędem na tylne koła. Prawdopodobnie samochód powstanie przy współpracy z inną marką. Nic nie jest jeszcze pewne, ale możliwe, że współpraca w tej sprawie została by zawiązana między Suzuki a Caterhamem, dla którego japończycy dostarczają trzycylindrowy silnik turbo o pojemności 660 cm3. Montowany pod maską bazowego modelu Caterham 7, mały silnik idealnie wpisujący się w koncepcję „kei car”, mógłby trafić również do małego roadstera. Jeżeli informacje się potwierdzą nowe Cappuccino pojawi się na drogach w 2016 roku.

Więcej o:
Komentarze (2)
Nowy roadster z Japonii?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Benek

  Oceniono 1 raz 1

  O widać, że autorzy czytają komentarze, bo o pochodzeniu tego silnika napisałem pod artykułem o Caterhamie.

 • skjskj

  Oceniono 2 razy -2

  NOwy? taka mazda albo s2000 :D nowy, bardzo podobny do starych aut :)

  www.strefakulturalnejjazdy.pl/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX