Volkswagen Buggy up! trafi do produkcji?

Jak donosi brytyjski Autocar, Volkswagenowi udało się opatentować w Stanach Zjednoczonych model Buggy up! Czy to oznacza, że niemiecka firma planuje produkować ekscentryczne autko?

40 lat VW Buggy - od Garbusa buggy
do buggy up!

Osoby zbliżone do projektu, z którymi rozmawiali dziennikarze Autocara potwierdzają, że firma jest gotowa produkować "plażowego" malucha, ale najpierw musi dokładnie sprawdzić, czy taki ruch jest opłacalny. Czasu na podjęcie decyzji jest sporo - patent obowiązuje przez 14 lat. Wniosek o jego udzielenie został złożony w marcu 2012 roku, czyli niespełna pół roku po oficjalnym debiucie prototypu we Frankfurcie.

Wygląd współczesnego buggy to efekt pracy zespołu projektantów, pracujących pod wodzą Klausa Bischoffa - głównego stylisty Volkswagena. Samochód zbudowano na bazie modelu up! i jak na auta tego typu przystało, nie posiada on drzwi. W kabinie "plażowego" Volkswagena znajdują się tylko dwa fotele, za którymi wygospodarowano miejsce na podręczne bagaże. Przed zbyt mocno operującym słońcem (albo deszczem) chroni łatwo demontowalny dach z tkaniny.

Jednoosobowy buggy za niecałe 9 tys. złotych

Więcej o:
Komentarze (6)
Volkswagen Buggy up! trafi do produkcji?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • patrzy-kat

  Oceniono 9 razy 3

  Jak będzie 1.4 TSI to biorę w ciemno.

 • eurotaxt

  Oceniono 8 razy 2

  Byłbym spokojny o Volkswagena, cokolwiek wyprodukują z reguły staje się hitem lub jest conajmniej w czołówce sprzedaży danej klasy pojazdów ;-)

 • kamito

  0

  W Polsce może nie przyda się przez cały rok ale w Stanach pewnie znajdzie sporo nabywców, wygląda całkiem nieźle

 • fragles102

  Oceniono 4 razy -2

  kolejny awaryjny dziwolag od niemców hehe

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy -3

  Cąłkiem fajne autko-gdyby był w Polsce w cenie do Ł2000,- to by sie sporzedawał-całkiem dobre do jazdy po mieście lub na zakupy albo do pracy. Nic wiecej nie trzeba. Ale oczywiście koncepcyjny chiński LEAF /nie mylić z Nissanem Leaf/, który jeździć ma na prąd dzieki fotosyntezie z wody i chlorofilu to byłby absolutnie cud prawdziwy-wtedy wybrąłbym elektrycznego LEAFa, nawet gdyby kosztował drożej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX