Volkswagen Passat pobił rekord świata

Zwiedzone 48 stanów USA, pokonane 13 071 km, a wszystko przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym 3 l/100 km. Wynik ten wpisał Volkswagena Passata do Księgi Rekordów Guinnessa

Grupa Volkswagena bierze wszystko - te auta najczęściej kupują Polacy

Podróż trwała 17 dni. Dwóch śmiałków (dziennikarz motoryzacyjny Wayne Gerdes oraz inżynier Bob Winger) przejechało ponad 13 tys. km, odwiedzając przy tym 48 stanów Ameryki Północnej. Wyposażony w wysokoprężny, dwulitrowy silnik o mocy 140 KM Passat, na przejechanie każdych stu kilometrów potrzebował średnio 3,01 l oleju napędowego. Pozwoliło to pobić dotychczasowy rekord, który wynosił 3,4 l/100 km.

Trzeba jednak pamiętać, że za kółkiem Volkswagena usiedli weterani. Gerdes ma już na koncie wiele rekordów, w tym dla samochodu hybrydowego (3,6 l/100 km). Przedstawiciele niemieckiej marki podkreślają, że wynik udało się uzyskać w rzeczywistych warunkach, ale nie jest tajemnicą, że kierowcy do perfekcji opanowali zasady ekonomicznej jazdy.

Zakończona sukcesem próba miała na celu promowanie silników Diesla wśród amerykańskiej klienteli. Obywatele USA powoli się do nich przekonują, czego najlepszym dowodem jest fakt, że już co piąty sprzedawany w tym kraju Volkswagen jest wyposażony właśnie w tego typu jednostkę.

Volkswageny do najtańszych nie należą. Ile trzeba za nie zapłacić w salonie? | Cennik

Więcej o:
Komentarze (6)
Volkswagen Passat pobił rekord świata
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • eurotaxt

  Oceniono 2 razy 0

  W 2010 roku w Polsce w tzw. Ekoteście wygrał Volkswagen Passat B6 2,0 TDI 110 KM ze średnim spalaniem 3,18 litra ON na 100 km. Auto ważyło 1418 kg i uzyskało lepsze wyniki niż Aygo, Panda czy inne maluchy. To fakt, można sobie sprawdzić w necie ;-)

 • fragles102

  Oceniono 14 razy 0

  niemiecki rekord świata w propagandzie ogłupianiu debili jeszcze bardziej hehe

 • fragles102

  Oceniono 13 razy -1

  co folcwagen PObił rekord swiata w awaryjnych silnikach im zawieszeniu???? hehe

 • fragles102

  Oceniono 14 razy -2

  to co tam w hameryce nie wiedza o tych badziewnych silnikach że to nie przejeżdża wiecej jak 150 tys ?? hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX